Ten wyjątkowy Mercedes 190 jest do kupienia w Polsce za ponad milion złotych!

Ten wyjątkowy Mercedes 190 jest do kupienia w Polsce za ponad milion złotych!

Mercedes 190 EVO 2

Podaj dalej

Mercedes 190 W201 w topowej usportowionej odmianie Evo 2 to prawdziwy rarytas. Teraz taki samochód można kupić w Polsce. Sprzedaje go salon Legends Duda Cars z okolic Poznania. Auto zostało wycenione na 1 175 000 zł. Jest na tyle kultowe, że z pewnością cena już nie spadnie.

Co warto wiedzieć na temat osiągów tego modelu?

Samochód ma jednostkę benzynową o pojemności 2,5 l. Jego moc to 235 KM. Auto ma manualną skrzynię biegów oraz napęd tylko na tylną oś. Samochód osiąga pierwszą setkę w 7,1 s. Jego prędkość maksymalna to około 250 km/h. Może w dzisiejszych czasach takie osiągi wydają się niezbyt imponujące. Jednak na początku lat 90. był to całkiem dobry wynik. To samochód dla fanów serii wyścigów DTM. To właśnie z myślą o niej powstał ten samochód. Oczywiście egzemplarz drogowy wystawiony na aukcji w Polsce to wersja znacznie bardziej ucywilizowana.

Ma skórzaną tapicerkę, klimatyzację, a także regulowane zawieszenie. Tym co jest najbardziej fascynujące w tym modelu, oprócz oczywiście koneksji wyścigowych, jest kształt sylwetki. To prawdziwe dzieło sztuki zwróćcie uwagę na body kit – poszerzone błotniki czy agresywnie wyglądające zderzaki. Najbardziej imponujący jest jednak masywny spoiler, który wygląda naprawdę rasowo.

Za sentyment trzeba zapłacić

Jadąc tym autem można poczuć się trochę jakby brało się udział w dawnych wyścigach serii DTM. To właśnie te wspomnienia i sportowy duch tego modelu sprawiają, że samochód ten kosztuje ponad milion złotych. Do tego, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że Mercedes wyprodukował zaledwie około 500 sztuk tej wyjątkowej wersji. To również czyni z tego egzemplarza wyjątkowy okaz. Mercedes 190 Evo 2 to doskonała lokata kapitału. Za kilka lat lub dekadę, ten samochód może być wart nawet dwa razy tyle co teraz.

To analogowy, sportowy Mercedeses z czasów, które już nigdy nie wrócą. Takich samochodów już nie przybędzie, a zarówno egzemplarze w dobrym jak i w słabym stanie i tak będą zyskiwały na wartości. Akurat sztuka, którą wystawił jeden z polskich salonów, prawdopodobnie, jest w doskonałym stanie. Ma przejechane zaledwie niewiele ponad 86 000 km, a środek auta wygląda praktycznie jak nowy. Można poczuć się jakby kupowało się taki samochód w salonie.

Link do aukcji z Mercedesem 190 EVO 2.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News