Ten Volkswagen Golf z silnikiem 1.9 TDI ma przejechane 700 000 km! Aż trudno w to uwierzyć! Zobacz jak wygląda!

Ten Volkswagen Golf z silnikiem 1.9 TDI ma przejechane 700 000 km! Aż trudno w to uwierzyć! Zobacz jak wygląda!

volkswagen_golf_tdi_5-door_25

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś ile jest w stanie przejechać silniki wysokoprężny 1.9 TDI Volkswagena? Nie? To ten egzemplarze Golf 4. generacji Was zaskoczy. Samochód ma przebieg rzędy 700 000 km. Aż nie do wiary, że udało się temu auto aż tyle przejechać.

Czy to pojedynczy przypadek?

Jeśli ktoś nie interesuje się zbytnio samochodami, to taki przebieg może wydawać się mu wręcz kosmiczny. Oczywiście nie wszystkie auta z tym dieslem mają tyle przejechane. Jednak patrząc na wiek samochodu, wydaje się, że taki przebieg jest całkiem realny. Szczególnie, ze to jednostka wysokoprężna, a te kupuje się głównie z założeniem pokonywania dużych dystansów.

Silniki 1.9 TDI, szczególnie te z pierwszych lat produkcji, zostały skonstruowane po to, aby pokonywać właśnie takie przebiegi. Niestety w ostatnich latach nie odbyło się bez spektakularnych wpadek jakościowych. Auta miewały problemy z pompowtryskiwaczami, a w seriach BLS i BXE zdarzały się nawet przypadki pękania wału korbowego.

Które jednostki 1.9 TDI są najtrwalsze?

Na pewno te z pompami rotacyjnymi. Niestety, zwykle są też najsłabsze, ale coś za coś. Mocniejsze odmiany wyposażone w pompowtryskiwacze też nie są złe, ale nie aż tak trwałe jak starsze konstrukcje tej jednostki. Link do aukcji z wspomnianym Volkswagenem Golfem 4. generacji znajdziecie klikając w link.

Fot. Volkswagen

Wielki wyścig sportowego Peugeota 508 z BMW M340i! Które auto okazało się szybsze?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News