Ten sedan Cadillaca miał rywalizować z BMW M3 i Mercedesem C 63 AMG! Jest szybszy od niejednego Ferrari!

Ten sedan Cadillaca miał rywalizować z BMW M3 i Mercedesem C 63 AMG! Jest szybszy od niejednego Ferrari!

CTS-V

Podaj dalej

Cadillac CTS-V został skonstruowany po to, aby rywalizować z Mercedesem C 63 AMG oraz z BMW M3. Ten model już w seryjnej specyfikacji jest naprawdę szybki. Jednak egzemplarz, który możecie zobaczyć na nagraniu przebija prawie wszystko.

Około 1300 KM i to w sedanie!

Jeszcze kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Obecnie, moce rosną. Przebicie 1000 KM to dla wielu wyzwanie, które jest w zasięgu ręki. Podobnie było i tym razem. Właściciel auta oddał swój samochód do tunera i obecnie bez problemów może rywalizować z autami takich marek jak Ferrari, Porsche czy Lamborghini.

Czy taki tuning ma sens?

Naszym zdaniem tak, choć trzeba brać pod uwagę fakt, że sedan o mocy ponad 1300 KM nigdy nie będzie prowadził się tak dobrze jak sportowe niskie samochody. Są pewne przeszkody aerodynamiczne, który nie przeskoczy się od tak. Do tego dochodzi jeszcze problem z odpowiednim rozkładem mas. Jednak, mimo to, auto z pewnością jest szybkie i daję dużo frajdy z jazdy. Co najważniejsze, kosztuje ułamek ceny Ferrari, Lamborghini czy inny tego typu samochodów.

Fot. YouTube/Kanał: AutoTopNL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News