Ten samochód przejechał ponad 680 000 km! Auto wygląda jak nowe, aż trudno w to uwierzyć

Ten samochód przejechał ponad 680 000 km! Auto wygląda jak nowe, aż trudno w to uwierzyć

Licznik

Podaj dalej

Przeglądając jeden z internetowych portali z ogłoszeniami samochodów trafiliśmy na dość ciekawy egzemplarz Mercedesa Klasy C T203 (W203). Auto ma przejechane 683 500 km, a na zdjęciach wygląda jak nowe. Jak to możliwe?

Ten diesel przejechał ponad 680 000 km! Po całym aucie nie widać zużycia!

Wyeksploatowanie auta w większości przypadków zależy od samego użytkownika. Jeśli dba o samochód, regularnie go myje, nie szarpie za klamki i uważa na to, żeby nie porysować elementów wnętrza czy karoserii to auto nawet z większym przebiegiem może wyglądać jak nowe. Nie bez znaczenia jest też środowisko, w którym użytkujemy nasz samochód.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Pojazdy, które są eksploatowane głównie w trasie znacznie mniej się zużywają niż te jeżdżone po mieście. Częste odpalanie silnika, wsiadanie i wysiadania czy stanie w korkach, to wszystko przyspiesza starzenie się auta. Jedyne mankamenty prezentowanego Mercedesa, które widać na zdjęciach to mała wgniotka przy jednym z tylnych błotników oraz wytarty zestaw przycisków na kierownicy. Jak na tak duży przebieg to naprawdę niewiele.

Mercedes C 200 CDI W204 z dużym przebiegiem
Fot. Mercedes

Co prawda samochód przejechał 683 500 km, ale silnik Diesla rok temu musiał zostać wyremontowany. To nic dziwnego. Mało która współczesna jednostka napędowa jest w stanie bez generalnej naprawy dobić do 1 000 000 km. Motor o pojemności 2,2 l Mercedesa i tak dużo wytrzymał. To jedne z trwalszych silników wysokoprężnych na rynku. Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. pixabay.com, Mercedes

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News