Ten problem dotyczy prawie każdego nastoletniego auta! Zobacz jak mu zaradzić!

Ten problem dotyczy prawie każdego nastoletniego auta! Zobacz jak mu zaradzić!

Światła

Podaj dalej

W wielu kilkunastoletnich auta pojawia się ten samo problem. Reflektory, które nie świecą wystarczająco daleko. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Oto kilka sposobów na zwiększenie skuteczności przednich świateł w samochodzie.

Dlaczego tak się dzieje?

Powód jest bardzo prosty. Dwie dekady temu, producenci masowo zaczęli oszczędzać na kloszach reflektorów. W rezultacie te stały się znacznie bardziej podatne na odpryski i też dużo szybciej zaczęły żółknąć. Widać to bardzo dobrze na wielu przykładach. Problem nie dotyczy tylko jednej marki, ale większości rynku.

Reflektor
Fot. pixabay.com

Jak rozwiązać ten problem?

Najprostsza metoda to spolerowanie reflektorów. W sieci krążą informacje, że da się to zrobić tanio przy pomocy pasty do zębów. Odradzamy jednak takie metody. Poświęcicie na to dużo czasu, a efekt będzie mizerny. Możecie oddać auto do firmy autodetailingowej, ta zrobi to za 200-400 złotych. Można próbować też własnych sił. Za 40-100 złotych na rynku są dostępne zestawy do regeneracji lamp. Jednak robiąc to samodzielnie, trzeba poświęcić na taką czynność nawet kilka godzin. Warto pamiętać też o zabezpieczeniu lamp przed promieniami UV po zakończeniu polerowania. W innym wypadku, reflektory bardzo szybko zostaną zmatowione ponownie.

Czy warto pojechać własnym autem na tor wyścigowy?

A co jeśli po spolerowaniu lamp nadal nie świecą jak dawniej? W takim przypadku, trzeba oddać do regeneracji całe lampy, a szczególnie odbłyśniki. Te z czasem ciemnieją i przestają dobrze odbijać światło. Jeśli żadne z wymienionych działań nie pomoże, trzeba będzie kupić nowe reflektory.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News