Ten niemiecki samochód to idealna lokata! Miał konkurować z Ferrari!

Ten niemiecki samochód to idealna lokata! Miał konkurować z Ferrari!

BMW logo

Podaj dalej

BMW Serii 8 E31 to doskonała lokata kapitału. Samochód niezależnie od wybranej wersji silnikowej będzie już tylko zyskiwał na popularności. Dostępne były jednostki V8 i V12 o mocy od 218 KM do 380 KM.

Dlaczego ten model BMW jest tak wyjątkowy?

Pierwotnie zakładano, że będzie konkurował z Ferrari. Jednak się to nie udało. Topowa odmiana V12 osiąga pierwszą setkę w 6 s, co jak na tak potężny silnik jest dość rozczarowujące. Jednak nie to jest najważniejsze w tym modelu. Ma on unikatowy styl, które próżno szukać nie tylko w żadnym innym BMW, ale też w żadnym innym samochodzie konkurencyjnej marki.

To prestiżowe i wygodne Gran Turismo w długie trasy. To komfortowe auto, które ma też wiele smaczków stylistycznych. Jeden z ciekawszych to chowane przednie światła. Innym jest z kolei sylwetka tak zwanego klina, patrząc na auto z profilu. Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz w BMW Seri 8 E31. Brak słupka B. Wygląda to niezwykle efektywnie po otworzeniu wszystkich bocznych szyb.

Ile kosztuje taki samochód?

Ceny zaczynają się już od około 60 000 złotych. Za najdroższe trzeba wydać ponad 250 000 złotych. Różnice w kondycji takich samochodów są diametralne. Te najtańsze sztuki zwykle wymagają inwestycji i to znacznie przekraczających ich wartość.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News