Ten najszybszy Nissan 350Z może być twój! Ma około 700 KM!

Ten najszybszy Nissan 350Z może być twój! Ma około 700 KM!

Nissan 350Z 2JZ

Podaj dalej

Jeden z największych motoryzacyjno-lifestylowych Youtuberów, Budda. TV postanowił zorganizować konkurs dla swoich widzów. Jednak nas bardziej zainteresowała nagroda, którą jest solidnie zmodyfikowany Nissan 350Z.

Co wyjątkowego jest w tym egzemplarzu?

Samochód ma pod maską 6-cylindrowy, rzędowy silnik z Toyoty Supry. To jednostka 2JZ. Silnik ma około 700 KM. Auto dysponuje napędem tylko na tylną oś. To z pewnością nie jest pojazd prosty w prowadzeniu. W przypadku uciekania tylnej osi, kierowca musi mieć bardzo zwinne ręce, żeby szybko wyprowadzić taki samochód z poślizgu.

Czy z tak mocnym autem poradzi sobie osoba, która wygra ten samochód? Tego nie wiemy, jednak Budda przekonuje, że samochód został wystrojony tak, aby nie rozwijał mocy w sposób agresywny, tylko bardziej przewidywalny. O ile można tak mówić w przypadku auta o tak potężnej mocy.

Inicjatywa jest jednak jak najbardziej dobra

Projekt jest ciekawy i jak widać na załączonym nagraniu wideo kosztował sporo pracy wielu mechaników i oczywiście dużo pieniędzy. Auto jest warte ponad 300 000 złotych. To z pewnością jeden z najbardziej wyjątkowych Nissanów 350Z nie tylko w Polsce, ale w Europie.

Fot. YouTube/Kanał: Budda. TV

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News