Ten Mercedes z silnikiem Diesla ma przejechane 840 000 km i kosztuje grosze!

Przeglądając portale z ogłoszeniami samochodowymi można trafić na naprawdę ciekawe znaleziska. Na jednej z aukcji, naszą uwagę zwrócił Mercedes W124 z wolnossącym dieslem o mocy 75 KM. Auto ma przejechane 840 000 km. Jak widać trwałość tego modelu to nie mit.

Znaczek Mercedesa
Podaj dalej

Co wiemy na temat tego egzemplarza?

Tak naprawdę niewiele. Samochód został wyprodukowany w 1992 roku. Pod maską auta pracuje 2-litrowy motory wysokoprężny o mocy 75 KM. Auto nie należy do zbyt szybkich, ale jest za to ponadprzeciętnie trwałe. Ta jednostka bez większych problemów może przejechać nawet ponad milion kilometrów. A to ze względu na fakt, że nie jest zbytnio wysilona. Właśnie tak robiło się kiedyś samochody. Auto miało być na lata, a wręcz na dekady. Obecnie pojazdy nie są już tak trwałe. Poza tym, na rynku jest tak duży wybór różnych wozów, że mało kto jeździ tym samym samochodem więcej niż 5 lat.

Mercedes felgi
Fot. pixabay.com

Co jeszcze wiadomo na temat wystawionego egzemplarza W124? To, że ma skrzynię manualną, a jego cena to 3200 zł. Na tym właściwie informacje się kończą. Szkoda, że właściciel nie wstawił większej ilości zdjęć i nie pokusił się o opis. Z drugiej strony, to samochód w cenie lepszego smartfona. Może nie powinniśmy zbyt dużo wymagać.

Czy warto kupić taki samochód?

Przede wszystkim trzeba go dobrze sprawdzić na stacji diagnostycznej. Trudno na jednoznacznie określić, kto byłby zainteresowany takim samochodem. Jednak, jeśli ktoś szuka taniego auta, na przykład do przewożenia materiałów budowlanych to będzie dobry wybór. To egzemplarz, dla kogoś, kto potrzebuje auta, które będzie użytkowane intensywnie do ciężkich prac i nieoszczędzane. Czy nadaje się do jazdy na co dzień? Jeśli jesteś pasjonatem W124, nie zależy ci na mocy i chciałbyś poćwiczyć sobie naprawianie auta, to jest to ciekawa propozycja. Pojazd może też przypaść do gustu kierowcy, który lubi stare samochody i często je zmienia. Warto jednak dobrze sprawdzić wystawiony egzemplarz. Szczególnie pod kątem korozji i wycieków.

Mercedes logo
Fot. pixabay.com

Jeśli myślicie o zakupie tego Mercedesa na wrak race to nie jest chyba najlepszy pomysł. 75-konny diesel w tak ciężkim aucie nie poradzi sobie na żwirze czy piachu. Szukając samochodu do takiej zabawy, zdecydowanie lepiej wybrać coś z jednostką benzynową.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również