Ten Mercedes z dieslem z 2014 roku ma przejechane ponad milion kilometrów!

Ten Mercedes z dieslem z 2014 roku ma przejechane ponad milion kilometrów!

Mercedes znaczek

Podaj dalej

Na kanale Mercedes Maniac, jego auto, mechanik zajmujący się naprawą aut tej niemieckiej marki pokazał wyjątkowy egzemplarz Klasy E W212 po faceliftingu. Samochód ma przejechane ponad milion kilometrów.

Jak prezentuje się samochód po takim przebiegu?

Widać niewielkie ślady zużycia we wnętrzu, ale to przecież normalne. Nie ma takiego samochodu, który po przejechaniu tak dużego dystansu wygląda był jak nowy. Chyba, że poprzedni właściciel przesadnie o auto dbali i wymieniali nawet zużyte elementy wnętrza. Ten samochód po prostu był eksploatowany jak każdy inny. Mimo to fotele wyglądają prawie jak nowe, największe zużycie widać tak naprawdę na kole kierownicy oraz na jej przyciskach. Jednak nikt patrząc na to nie powiedziałby, że ten egzemplarz ma tak duży przebieg. Jak wygląda kondycja silnika w tym egzemplarzu? Jak słychać na filmie jednostka wysokoprężna dość głośno pracuje i wymaga niezwłocznej naprawy.

Mechanik zdiagnozował auto i stwierdził, że jednostka diesla wymaga generalnego remontu. Wymiany będą wymagać między innymi panewki. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu to musicie obejrzeć nagranie. Na filmie mechanik dokładnie pokazuje jak wygląda silnik po kompletnym rozebraniu. Ocenia też w jakim stanie są gładzie cylindrów.

Informacje techniczne na temat silnika i osiągi auta

Jednostka wysokoprężna Mercedesa o pojemności 2,1-litra z fabrycznym oznaczeniem OM 651. Motor ten w przypadku Klasy E W212 mógł dysponować mocą 136, 163, 170 oraz 204 KM. Egzemplarz widoczny na filmie prawdopodobnie ma 163 lub 170 KM. Może mieć od 8,2 do około 8,8 s w zależności od mocy oraz od skrzyni. W tamtym czasie były dostępne dwie przekładnie automatyczne. 5-biegowa oraz 7-stopniowa. Prędkość maksymalną tej sztuki można oszacować na około 220 km/h, To całkiem przyzwoite osiągi jak na 4-cylindrowego diesla.

Mercedes logo
Fot. pixabay.com

Z drugiej strony, niemieckie auta są projektowane z myślą o pokonywaniu długich tras autostradami. Właśnie dlatego prędkość maksymalna jest w ich przypadku zwykle dość wysoka jak na pojemność silnika, którą oferują. Taki Mercedes Klasy E idealnie nadaje się w długie trasy. Jest wygodny, pojemny i ma wystarczająco dużo mocy, aby sprawnie poruszać się na autostradzie lub trasie szybkiego ruchu.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News