Ten Mercedes AMG kosztuje grosze! To ostatni moment, żeby kupić takie auto za rozsądne pieniądze!

Ten Mercedes AMG kosztuje grosze! To ostatni moment, żeby kupić takie auto za rozsądne pieniądze!

Felga Mercedes

Podaj dalej

Mercedes w usportowionej wersji AMG to marzenie prawie każdego fana motoryzacji. Oczywiście gusta są różne. Jedni lubią BMW, inni auta japońskie, a jeszcze inni samochody włoskie. Jednak sportowe wersje niemal każdej marki, budzą u entuzjastów aut szybsze bicie serca. Niestety odpowiednio kosztują. Jednak nie w tym przypadku.

Co to za model ze stajni AMG i ile kosztuje?

Na jednym z portali aukcyjnych pojawił się Mercedes C 32 AMG W203. Samochód został wyceniony na 24 800 zł. To bardzo przyzwoita cena jak za niemieckie auto sportowe z tak mocnym motorem. Auto ma pod maską 6-cylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 3,2 l. Jego moc to 354 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 450 Nm. Takie parametry nie byłyby możliwe do osiągnięcia bez zastosowania kompresora. Ten jest oczywiście tutaj seryjnie. Dzięki tak potężnej mocy, auto osiąga pierwszą setkę w zaledwie 5,2 s. To bardzo dobry wynik, nawet w dzisiejszych czasach. Prędkość maksymalna została w tym przypadku ograniczona do 250 km/h. Co najważniejsze, napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś. Dzięki temu, Mercedes daje sporo frajdy. Można też ,,polatać’’ nim bokami, na przykład na zamknięty torze.

Dlaczego warto kupić taki samochód teraz?

Ceny tego typu aut cały czas rosną. Jest ich coraz mniej, a każdy egzemplarz Mercedesa w wersji AMG to unikat. I to niezależnie czy mówimy o takim C 32 AMG W203, czy unikatowym na skale światową modelu E 60 AMG W124. Prędzej czy później, każde z aut tej stajni zyska na wartości i będzie poszukiwane. Poza tym Klasa C z tak mocnym silnikiem to gwarancja ogromnej radości z jazdy. Z tak szybkich aut wręcz nie chce się wychodzić. Każde odpalenie i pokonanie nawet krótkiej trasy to ogromna przyjemność. Do tego 6-cylindrowy motor ma genialny, metaliczny pomruk. Nawet nieduże dodanie gazu powoduje, że z układu wydechowego zaczyna być słychać rasowy dźwięk.

Mercedes C 32 AMG to jeden z ciekawszych sportowych sedanów na rynku. Zapewnia dobry stosunek ceny do osiągów i radości z jazdy. Jest to też auto dość dyskretne, którym możemy zaskoczyć nie jeden droższy samochód na drodze. Jeśli wydaje się Wam, że Mercedesy to ,,kanapy’’ dla ludzi lubiących dostoją jazdę, to jesteście w dużym błędzie. C 32 AMG całkowicie zaprzecza tego typu stereotypom.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News