Ten diesel Toyoty ma przejechane prawie 700 000 km! Musisz to zobaczyć!

Ten diesel Toyoty ma przejechane prawie 700 000 km! Musisz to zobaczyć!

Toyota logo

Podaj dalej

2-litrowe oraz 2,2-litrowe jednostki Toyoty z rodziny D-4D nie cieszą się zbyt dobrą opinią na rynku. Japończycy podobno ,,po ciuchu’’ wymieniali wadliwe jednostki na już sprawne. Skąd więc wziął się egzemplarza modelu Avensis z tak dużym przebiegiem?

Jak udało się uzyskać tak duży przebieg?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że jednostka ta została już wymieniona lub naprawiona. Mimo to, przebieg całego auta jest imponujący. Pytanie tylko ile kilometrów jeszcze takie auto przejedzie? To już tak naprawdę loteria. Przy tak dużych przebiegach ciężko to określić.

Toyota Avensis 2.0 D-4D
Fot. Toyota

Aby móc cieszyć się autem możliwe jak najdłużej, radzimy częściej wymieniać oleje i filtry. Jeśli taka czynność będzie wykonywana co 10 000 km, to z pewnością taki samochód posłuży znacznie dłużej niż, gdyby filtry i olej były wymieniane co 15 000 km lub więcej. Takie interwały można spokojnie stosować, ale przy mniejszych przebiegach.

Ile kosztuje wystawiony egzemplarz?

Sprzedający chce za auto niecałe 9000 złotych. Czy ktoś je kupi? Trudno powiedzieć. Na pewno nie będzie to łatwe, pozbyć się samochodu z tak dużym przebiegiem. Z drugiej strony, właściciel przekonuje, że wszystko było serwisowane na czas. Jest spora szansa, że mimo dużego przebiegu, auto jeszcze trochę pojeździ. Link do aukcji znajdziecie tutaj.

fot. pixabay, Toyota

Stara Honda Civic z turbodoładowaniem! Marzenie każdego Hondziarza!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News