Ten blacharz zespawał Porsche 911 Turbo S 991 z dwóch! Strach tym jeździć! [WIDEO]

Ten blacharz zespawał Porsche 911 Turbo S 991 z dwóch! Strach tym jeździć! [WIDEO]

Spawanie Porsche

Podaj dalej

Słynny blacharz Arthur Tussik przyjął kolejne ciekawe zlecenie. Tym razem do jego garażu trafiło solidnie rozbite Porsche 911 Turbo S (991). Samochód pomimo potężnych zniszczeń został doprowadzony do stanu niemal perfekcyjnego. Tak z pewnością pomyśli ktoś, kto nie zobaczy ten samochód, a nie oglądał tego nagrania.

Naprawa tak uszkodzonego auta jest możliwa, ale…

Tak naprawdę ciężko powiedzieć. W teorii można wymienić każdy element karoserii. Jest jednak jeden warunek. Aby samochód był bezpieczny i w trakcie wypadku przyjął na siebie większość energii z uderzenia, naprawa musi być wykonana według odpowiedniej technologii. Nie można spawać elementów karoserii, ani tym bardziej części nośnych. Te powinny być łączone ze sobą przy pomocy zgrzewarki. Niestety na takie sprzęt mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Przez to profesjonalna usługa jest bardzo droga.

Dlaczego spawanie, szczególnie elementów nośnych karoserii jest złe? Ze względu na fakt, że w trakcie łączenia ze sobą poszczególnych części dochodzi do rozgrzania większej powierzchni materiału. W rezultacie, choć spaw nie powinien puścić, przy większych przeciążeniach pęknięcia mogą pojawić się tuż obok. Przegrzana blacha nie ma takiej wytrzymałości jak ta, która dopiero co opuściła fabrykę i była łączona przy pomocy zgrzewów.

Czy samochód po takiej naprawie jest bezpieczny?

Z tego co widać na nagraniu, blacharz zdecydował się na spawanie. Przy tak poważnych uszkodzeniach nie jest to najlepszy pomysł. Naszym zdaniem, samochód w stanie, który widać na filmie nadaje się już tylko na złomowisko. Nie powinien być naprawiany, a tym bardziej przejść przeglądu rejestracyjnego i trafić na drogi. Nigdy nie wiadomo jak zachowa się karoseria takiego samochodu w trakcie wypadku lub nawet przy wyższych prędkościach. W sytuacji, gdy na auto będą działały większe przeciążenia.

Logo Porsche
Fot. pixabay.com

Warto obejrzeć cały film i zobaczyć jak przebiegała cała naprawa. Kupilibyście samochód po tak kompleksowej naprawie? My na pewno nie. Jazda tak naprawionym autem to duże ryzyko. Aby uniknąć zakupu takiego egzemplarza, nawet innej marki, zdecydowanie nie warto oszczędzać na sprawdzaniu samochodu przed zakupem. Szczególnie jeśli macie zamiar wozić nim swoją rodzinę.

Fot. Youtube/Kanał: Arthur Tussik, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News