Tankujesz benzynę, gaz lub olej napędowy do diesla na takich stacjach? Może grozić ci uszkodzenie silnika!

Tankujesz benzynę, gaz lub olej napędowy do diesla na takich stacjach? Może grozić ci uszkodzenie silnika!

Stacja benzynowa

Podaj dalej

Tankujesz na stacjach benzynowych, które nie należą do dużych koncernów? Uważaj! Oczywiście nie wszystkie takie firmy oszukują, ale zdarza się tak, że paliwo tam sprzedawane może być gorszej jakości niż to na stacjach markowych.

Tankujesz benzynę, gaz lub olej napędowy do diesla na takich stacjach?

Nie piszemy tego po to, aby całkowicie unikać tego typu stacji. Można tam tankować, ale warto upewnić się, że paliwo sprzedawane w takich firmach jest dobrej jakości. Co ciekawe, sporo na ten temat mogą wiedzieć na przykład miejscowi taksówkarze, kierowcy ciężarówek, karetek, autobusów lub busów. To oni jeżdżą najwięcej i zwykle dobrze orientują się, gdzie można tanio zatankować dobrej jakości paliwo.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Raz na jakiś czas warto też zajrzeć na stronę UOKiK-u. Tam można zobaczyć na mapie jak konkretne stacje benzynowe przeszły testy jakości paliwa. Tankowanie na stacjach, których nie ma na tej mapie to większe ryzyko. Mapę ze sprawdzonymi obiektami znajdziecie klikając tutaj. Czym może grozić zatankowanie paliwa o wątpliwej jakości? Na przykład uszkodzeniem układu wtryskowego lub nawet zatarciem silnika.

Tankowanie
Fot. pixabay.com

Które jednostki napędowe są najbardziej narażone na awarie spowodowane chrzczonym lub zanieczyszczonym paliwem? Przede wszystkim silniki Diesla z wtryskiem typu Common Rail, a także jednostki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim. W przypadku starszych aut z zasilaniem LPG ryzykujecie głównie szybszym zużycie elementów takiej instalacji. Uważajcie, gdzie tankujecie!

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News