Tanie auto z mocnym silnikiem V6, w którym się wyróżnisz! Oto i ono!

Tanie auto z mocnym silnikiem V6, w którym się wyróżnisz! Oto i ono!

Jaguar

Podaj dalej

Jeśli szukasz oryginalnego auta z ponad 200-konnym silnikiem V6 za rozsądną cenę, to idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie Jaguar X-Type. Oprócz sportowych osiągów, samochód ma w standardzie również napęd 4×4.

Jakie osiągi ma taki Jaguar?

Jaguar X-Type z 230-konny silnikiem 3,0 l V6 rozpędza się do setki w 7 s. To bardzo dobry wynika jak na nastoletni samochód. Jego prędkość maksymalna to 235 km/h. Oczywiście na ma szans z BMW 330i E90 o mocy 258 KM, które robi pierwszą setkę w 6,1 s, a jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Jednak Beemka jest 2 razy droższa i właśnie to jest największą zaletą tego modelu Jaguara. Niezależnie od wybranego egzemplarza, napęd 4×4 jest tutaj w standardzie. Do wyboru są dwie wersje nadwozia: sedan oraz kombi.

Oprócz wspomnianych wyżej zalet, auto ma jeszcze jedną ważną cechę, która z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Chodzi o unikatowy wygląd. Ten samochód, mimo upływu lat, wyróżnia się na tle innych. Sprawia też wrażenie dużo droższego niż jest w rzeczywistości.

Ile kosztuje Jaguar X-Type?

Najtańsze egzemplarze Jaguara X-Type na polskim rynku wahają się od około 14 000 zł do 30 000 zł. Do niedawana, były również sztuki wystawione za mniej niż 10 000 zł. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najtańsze wystawiane samochody to zazwyczaj miny. Trzeba je dokładnie sprawdzać, a i tak nie ma gwarancji, że w trakcie użytkowania nie pojawią się poważne usterki. Decydując się na taki samochód z jednostką V6, trzeba pamiętać jeszcze o jednym. Sam zakup to nie wszystko. Utrzymanie takiego samochodu może przekroczyć nawet jego wartości. Dlatego decydujący się na takie auto, powinni mieć dodatkowy zapas gotówki na ewentualne naprawy.

Usterki zdarzają się w każdym wozie, a w przypadku silników V6 zwykle nie należą do tanich. Chyba, że właściciel zdecyduje się na samodzielną naprawę we własnym garażu. W takim przypadku można w znaczący sposób obniżyć koszty eksploatacji. Niestety, trzeba mieć garaż i zainwestować w podnośnik, kobyłki, a także w narzędzia. Do tego, warto mieć drugie auto, którym można będzie jeździć w czasie, gdy Jaguar będzie naprawiany. Dostanie się do niektórych podzespołów w przypadku silnika V6, może wymagać jego opuszczenia.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News