Tani sportowy samochód, którym wyróżnisz się na ulicy! Co to za auto? Zobacz!

Tani sportowy samochód, którym wyróżnisz się na ulicy! Co to za auto? Zobacz!

Mustang

Podaj dalej

Kto nie chciałby mieć sportowego auta? Chyba każdy maniak motoryzacyjny i nie tylko, kiedyś o tym marzył. Niestety, nie zarówno zakup jak i utrzymanie takiego samochodu to duże wydatki. Ale czy na pewno? Są na rynku modele za rozsądne pieniądze. Na przykład Ford Mustang.

Tanie sportowe auto – czy to możliwe?

Jedną z ciekawszych propozycji jest na przykład Ford Mustang 5. generacji. Oczywiście takie auto kojarzy się z silnikiem V8 i najlepiej byłoby wybrać właśnie taki motor. Jednak wtedy cena zakupu znacząco rośnie. Więcej trzeba płacić również przy dystrybutorze. Dlatego, ciekawą alternatywą jest silnik o pojemności 4,0 l V6.

Ford Mustang 5. generacji
Fot. pixabay.com

Ta odmiana Mustanga nie ma co prawda porywających osiągów. Do pierwszej setki rozpędza się w zaledwie 7,5 s. Prędkość maksymalna zgodnie z amerykańskimi standardami została ograniczona elektronicznie do 180 km/h. Jednak, samochód ten wygląda naprawdę świetnie, a najstarsze egzemplarze można kupić już za niewiele ponad 30 000 złotych.

Mustang Cabrio
Fot. pixabay.com

Części do Mustanga to nie problem

Oczywiście dostępność części do Forda Mustanga 5. generacji nie jest na tak wysokim jak w przypadku popularnych modeli. Jednak, to samochód znany polskim mechanikom. Są na naszym rynku warsztaty specjalizujące się w naprawach Mustangów, które pomogą dobrać części.

Fot. pixabay.com

O wymianie tego płynu zapomina zdecydowana większość użytkowników aut! Konsekwencje mogą być masakryczne!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News