Tak szybkiego auta z silnikiem Diesla 1.9 TDI jeszcze nie widziałeś! [WIDEO]

Tak szybkiego auta z silnikiem Diesla 1.9 TDI jeszcze nie widziałeś! [WIDEO]

Podaj dalej

Silnik 1.9 TDI na pewno bardzo dobrze znacie. Większość osób jeśli już tuninguje ten motor to decyduje się na dorzucenie 20-50 KM dodatkowej mocy i to wszystko. Właściciel Seata Ibizy z filmu wybrał zupełnie inną drogę.

Diesel 1.9 TDI i potężna moc

Niestety w filmie wrzuconym na kanał Patryka Mikiciuka niewiele jest informacji na temat modyfikacji, które zostały zrobione w tym silniku. Jednak wiadomo, że diesel 1.9 TDI w prezentowanej Ibizie ma aż 440 KM na oleju napędowym i aż 560 KM przy zastosowaniu podtlenku azotu, czyli tak zwanego nitro.

Dzięki temu samochód pomimo, że pod maską jego jest niepozorny diesel 1.9 TDI osiąga pierwszą setkę w zaledwie 4,3 s. Co ciekawe, czas w jakim auto rozpędza się od 100 do 200 km/h to równie imponujące 6 s. Właściciel twierdzi, że przy spokojnej jeździe w mieście jednostka jest w stanie osiągnąć spalanie na poziomie 7-8 l/100 km.

Jako, że samochód jest w pełni cywilny i nie ma klatki czy innym modyfikacji zabronionych przez polskie przepisy ruchu drogowego to można się nim normalnie poruszać po drogach. Auto ma przegląd i ubezpieczenie. Właściciel jednak wykorzystuje Ibizę głównie do startów w zawodach na 1/4 mili. Do jazdy na co dzień szkoda mu takiego projektu.

Fot. Youtube/Patryk Mikiciuk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News