Tak przed laty reklamowali Volkswagena Passata B5 ze słynnym oszczędnym dieslem 1.9 TDI. Musisz to zobaczyć! [wideo]

Tak przed laty reklamowali Volkswagena Passata B5 ze słynnym oszczędnym dieslem 1.9 TDI. Musisz to zobaczyć! [wideo]

Śmieszna reklama Volkswagena Passata B5 1.9 TDI

Podaj dalej

Volkswagen Passat z silnikiem 1.9 TDI to tak naprawdę zwykły samochód rodzinny z oszczędnym motorem, który miał opinię dość niezawodnego. Oczywiście jego duża popularność sprawiła, że stał się obiektem memów i żartów. Jak reklamowali go Niemcy, kiedy auto było jeszcze dostępne w salonach?

Volkswagen Passat B5 1.9 TDI i nietypowa reklama

Gość zatrzymuje się na stacji benzynowej swoim Volkswagenem Passatem z dieslem 1.9 TDI, wyczołguje się z samochodu aż do wiaderka z wodą do mycia szyb. Następnie przechyla wiaderko i zaczyna z niego pić. Zdziwiony pracownik stacji patrzy się na niego jak na dziwaka, a po chwili na ekranie pojawia się napis sugerujący, że Passat z tym silnikiem 1.9 TDI przejedzie nawet 1 370 km na jednym tankowaniu.

Zwykle reklamy kojarzą się z tym, że użyte w nich slogany nie są prawdziwe. Jednak w tym przypadku hasło reklamowe jest jak najbardziej realne. Diesel 1.9 TDI w latach dwutysięcznych był jedną z najoszczędniejszych jednostek wysokoprężnych. Jego zaletą była również przyzwoita dynamika. Połączenie dobrych osiągów i niewielkiego spalania okazało się sukcesem. Między innymi dzięki temu Passat zaskarbił sobie uznanie wielu klientów.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News