Tak nowy Mercedes-AMG E63 S przyspiesza do 312 km/h! Ten dźwięk i osiągi są niesamowite! [WIDEO]

Mercedes-AMG E 63 S to bez wątpienia jeden z najszybszych i najciekawszych sedanów jakie kiedykolwiek zadebiutowały na rynku. Dzięki takim autom można w sposób szybki i komfortowy podróżować autostradami pokonując tysiące kilometrów. Tego typu samochody również świetnie sprawdzają się jako zabawki.

Mercedes AMG
Podaj dalej

Parametry techniczne tego modelu, które powinieneś znać

Samochód ma 4-litrowy podwójnie doładowany silnik V8 i potężnej mocy rzędy 612 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to równie imponujące 850 Nm. Dzięki napędowi 4×4, auto rozpędza się do setki w zaledwie 3,4 s. Jego prędkość maksymalna została, co prawda, ograniczona do 250 km/h, jednak za dopłatą można zdjąć tę elektroniczną blokadę. Jeśli zrobi się to w ASO, wówczas prędkość maksymalna wzrasta do 300 km/h. Jednak, jak widać na filmie, można z tego auta wycisnąć jeszcze więcej. Niestety, decydowanie się na tego typu modyfikacje w trakcie trwania gwarancji to duże ryzyko jej utraty. Dlatego radzimy poczekać z takimi pomysłami w przypadku aut nowych.

Mercedes-AMG E 63 S
Fot. Mercedes

Co jeszcze warto wiedzieć na temat Mercedesa-AMG E 63 S?

Dzięki zaawansowanej technologii, samochód może mieć napęd 4×4 lub tylko na tylną oś w zależności od ustawienia. Trzeba przyznać, że to bardzo trafione rozwiązanie. Kiedy chcemy się pobawić latając bokami, wystarczy przełączyć napęd z 4×4 na RWD. W przypadku, gdy jedziemy w trasę i oczekujemy od auta bezpiecznego prowadzenia, wystarczy po prostu włączyć napęd 4×4.

Na uwagę zasługuje również bardzo szybka 9-biegowa skrzynia automatyczna. Ta jest błyskawiczna. Kolejne przełożenia ,,wbijane’’ są z taką szybkością i tak bezszelestnie, że ciężko to wyczuć. Można się trochę poczuć jakby grało się na konsoli. Z jednej strony może brakować charakterystycznego ,,uderzenia w plecy’’. Jednak dzięki temu, przekładnia robi to niezwykle szybko, a samochód skuteczniej przyspiesza. Nawet przy wyższych prędkościach.

Jakie auta są głównymi konkurentami tego modelu. Na pewno BMW M5 Competition oraz Audi RS6 Performance. Osiągi oraz moc tych trzech modeli są do siebie zbliżone, podobnie zresztą jak ceny. Wszystkie te auta mają też napęd 4×4, co w przypadku BMW jest nowością. Jednak modele te mają zupełnie inny charakter. Audi jest najbardziej zachowawcze.

Fot. Mercedes

Przeczytaj również