Tak kopcących aut z silnikami Diesla jeszcze nie widziałeś! Tak trują środowisko! [WIDEO]

Tak kopcących aut z silnikami Diesla jeszcze nie widziałeś! Tak trują środowisko! [WIDEO]

diesel

Podaj dalej

Tuningowanie diesli to dość dziwne hobby, ale każdy ma swoje preferencje. Nie rozumiemy tego, ale szanujemy zaangażowanie w pasję. Na nagraniu wideo, które podlinkowaliśmy możecie podziwiać samochody z jednostkami wysokoprężnymi i ze zmodyfikowanymi wydechami.

Po co modyfikować wydech w dieslu?

Oczywiście, aby uzyskać większą moc i lepszy dźwięk. Choć silniki Diesla nie brzmią zbyt dobrze, to tego typu jednostki po modyfikacjach wydechu mogą wydawać znacznie przyjemniejszy dźwięk. Nowy układ wydechowy to również potencjał na wyższą moc i lepsze osiągi. Niestety, zwykle wiąże się to też z dużym dymieniem na czarno.

Jednak są już na rynku mechanicy, którzy podkręcają diesle, ale robią to w taki sposób, że auto nie zostawia za sobą czarnej chmury. Właśnie tak powinno się to robić. Spaliny z jednostek wysokoprężnych, szczególnie bez filtra cząstek stałych są bardzo mocno toksyczne.

Na szczęście, diesle powoli znikają

Oczywiście jeszcze niektórzy producenci oferują jednostki wysokoprężne, jednak w przypadku aut osobowych tego typu motory powoli znikają z ofert producentów samochodów. Niestety z czasem nie będą oferowane też silnik benzynowe, które większość firm motoryzacyjnych chce zastąpić jednostkami elektrycznymi. Być może rozpowszechnią się również motory wodorowe, ale co do tego nie ma jeszcze pewności. Wiadomo jednak, że diesle prawdopodobnie znikną pierwsze.

Fot. YouTube/Kanał: Will GD

Ten Mercedes ma przejechane około 117 000 km. Pierwszy właściciel, polski salon i poważna wada! To już nie są czasy W124!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News