Tak dziwacznego BMW jeszcze nie widziałeś!

Tak dziwacznego BMW jeszcze nie widziałeś!

BMW logo

Podaj dalej

BMW ma w swoje historii wiele kontrowersyjnych modeli. Była 5-ka E60, była Seria 6 E63 czy 7-ka E65. Każdy kojarzy też obecną Serię 4, X7 czy Serię 7. Jednak ta niemiecka marka zdecydowała się na premierę dość ekscentrycznego auta dużo wcześniej.

Kiedy miało to miejsce i co to był za model?

Auto zostało zaprezentowana w 1989 roku i było oferowane do roku 1991 roku. Model ten to roadster Z1. Auto waży zaledwie 1250 kg. Ma pod maską 2,5-litrowy, 6-cylindrowy motor M20B25. Moc tej benzynowej jednostki napędowej to 170 KM. Maksymalny moment obrotowy tego silnika 222 Nm. Dzięki niewielkie wadze oraz całkiem przyzwoitej mocy, auto rozpędza się do setki w 7,9 s. Jak na samochód z końca lat 80. to całkiem dobry wynik. Prędkość maksymalna niemieckiego roadstera wynosi – z kolei – 225 km/h.

Audi czy BMW, samochód której z tych marek lepiej kupić?

Nie osiągi są tu jednak najważniejsze!

Oprócz dość nietypowych reflektorów, samochód ten ma jeszcze jedną wyjątkową cechę, która wyróżnia go na tle innych aut. To drzwi. Te nie otwierają się jak w klasycznych wozach. Chowają się w progi. To niepraktyczne, ale bardzo oryginalne rozwiązanie. Zobacz jak to działa oglądając zamieszczony przez nas film.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News