Ta wyprodukowana w 2014 roku Skoda Superb z dieslem przejechała ponad 600 000 km! Nowe auta nie są jednak takie złe!

Ta wyprodukowana w 2014 roku Skoda Superb z dieslem przejechała ponad 600 000 km! Nowe auta nie są jednak takie złe!

skoda_superb

Podaj dalej

Przeglądając internetowe portale aukcyjne natknęliśmy się na dość młody egzemplarz Skody Superb 2. generacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że auto ma przejechane ponad 600 000 km. Co istotne, samochód ma udokumentowany serwis.

To zasługa trwałego silnika

Z jednostkami 2.0 TDI od lat było wiele problemów. Pierwsze generacje tego silnika były wyposażone w awaryjne pompowtryskiwacze. Do tego borykały się z problemem nietrwałego napędu pompy oleju. Poważną przypadłością tej konstrukcji były również pękająca uszczelka pod głowicą, a nawet sama głowica. Z czasem usterki powoli eliminowano. Kilka lat później, zadebiutowała znacznie trwalsza jednostka 2.0 TDI z nowoczesnym wtryskiem Common Rail. Jednak i tutaj szybko okazało się, że z czasem wyciera się zabierak pompy oleju. Na szczęście wymiana tego elementu nie była droga, ale trzeba było o niej pamiętać.

W międzyczasie, pojawił się problem z opiłkującą pompą wtryskową. Na szczęście w roku 2014 udało się go rozwiązać. Od tego czasu silniki 2.0 TDI to jedne z najtrwalszych jednostek wysokoprężnych w swojej klasie. Właśnie dlatego udało się właścicielowi Skody Superb przejechać tak długi dystans.

skoda_superb_laurin_klement_3
Fot. Skoda

Trochę informacji na temat sprzedawanego egzemplarza

Dokładny przebieg samochodu to 604 000 km. Auto ma pod maską 2-litrowy silnik Diesla, któremu poświęciliśmy dwa poprzednie akapity. Warto jednak dodać, że jednostka ta ma 170 KM, dzięki temu auto osiąga pierwszą setkę w całkiem przyzwoitym czasie 8,8 s. Skoda Superb ma manualną skrzynię biegów. 2-sprzęgłowa przekładnia zautomatyzowana DSG przy takim przebiegu prawdopodobnie wymagała by już generalnego remontu.

Wystawiona Skoda Superb 2. generacji ma całkiem przyzwoite wyposażenie. Jego najciekawsze elementy to między innymi: skórzana tapicerka, system info-rozrywki, światła LED-owe do jazdy dziennej, czujnik zmierzchu, czujniki parkowania wraz z elektronicznym asystentem, 2-strefowa klimatyzacja, a także czujnik deszczu. Samochód wyceniono na 35 900 zł. Sprzedający zaznaczył adnotację ,,do negocjacji’’. Trudno się dziwić. Sprzedanie takiego auta w Polsce to nie jest łatwe zadanie. Wielu kierowców wybiera egzemplarze z mniejszym przebiegiem, nawet jeśli ten nie jest potwierdzony historią serwisową.

Fot. Skoda

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News