Ta stara Honda Civic ma ponad 1000 koni mechanicznych! Została skonstruowana w Polsce! [WIDEO]

Ta stara Honda Civic ma ponad 1000 koni mechanicznych! Została skonstruowana w Polsce! [WIDEO]

honda logo

Podaj dalej

Honda Civic 5. generacji przez lata cieszyła się dużą popularnością wśród osób interesujących się tuningiem, wyścigami czy nawet amatorskimi rajdami. Obecnie to prawdziwy klasyk, trudno kupić zadbany egzemplarz. Jednak są takie auta na rynku, choć jest ich garstka.

Nie jest to klasyk, ale…

Samochód, który możecie zobaczyć na podlinkowanym przez nas wideo z pewnością nie jest klasykiem. To prawdziwe drogowe monstrum. Ta maszyna ma potężny silnik o mocy ponad 1000 koni mechanicznych. Jak widać na załączonym nagraniu, idealnie sprawdza się podczas wyścigów na ¼ mili.

Nie wygląda może najładniej, ale też nie to jest w przypadku tego egzemplarza najważniejsze. Liczy się tutaj przede wszystkim moc oraz osiągi. Tego z pewnością nie brakuje. Auto daje potężny zastrzyk adrenaliny. Niewiele jest tak szybki aut, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Takie projekty wymagają cierpliwości

Jak wspomina właściciel samochodu, przy jego budowie mieli masę problemów. Nic dziwnego, aby stworzyć coś wyjątkowego, zawsze trzeba przejść dość wyboistą drogę. Ponieść nie jedną a kilkadziesiąt porażek po drodze, aby w końcu uzyskać zadowalający efekt. Obejrzyjcie koniecznie film i posłuchajcie ciekawej historii tego wyjątkowego egzemplarza Hondy Civic.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News