Ta Honda ma tak duży przebieg, że aż trudno w to uwierzyć! Musisz to zobaczyć!

Ta Honda ma tak duży przebieg, że aż trudno w to uwierzyć! Musisz to zobaczyć!

Honda

Podaj dalej

Przeglądając portale z ogłoszeniami można trafić na dość nietypowe znaleziska. Tym razem udało nam się znaleźć Hondę CR-V z przebiegiem 763 000 km. Auto zostało wycenione na niecałe 26 000 zł. Który z silników tej japońskiej marki wytrzymał tak duży dystans?

Jednostka napędowa, która ,,wykręciła’’ taki przebieg

To 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. To nie tylko jeden z najtrwalszych motorów Hondy. Tak naprawdę to jedna z najbardziej udanych konstrukcji na rynku. Jak widać, dowodem na to jest bardzo duży przebieg samochodu. Czy to kres możliwości tej jednostki napędowej? Tego nie jesteśmy w stanie określi. Jednak, jeśli poprzedni użytkownik wymieniał regularnie olej, jest szansa, że Honda CR-V jeszcze bez poważniejszych problemów pojeździ kolejne lata.

2007 Honda CR-V
Fot. Honda

Z resztą, samochody tej marki to jednej z najbardziej niezawodnych wozów na rynku. Przy ich zakupie, trzeba jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu powłoko blacharsko-lakierniczej. Jako, że nie ma aut doskonały, Hondy też mają swoje wady. W tym przypadku jest to przede wszystkim dość delikatny lakier oraz cienkie blachy, które nie są zbyt dobrze zabezpieczone przed korozją.

Ta Honda CR-V to wyjątkowy egzemplarz

Bardzo duży przebieg to nie jedyna cecha wyróżniająca egzemplarz, o którym piszemy. Warto wspomnieć również o fakcie, że auto od początku miało tylko jednego właściciela. Samochód został zakupiony w polskim salonie. Pojazd nie ma wycieków, silnik pracuje równo i w pełni prawidłowo. Auto było na bieżąco serwisowany. Honda dysponuje również w pełni działającym układem klimatyzacji. Tak przynajmniej deklaruje sprzedający.

honda_cr-v_1
Fot. Honda

Z mankamentów, wymienia kilka wgniotek na karoserii. Tym akurat nie musicie się przejmować. Wystawiony samochód ma już przecież swoje lata. W trakcie nawet najbardziej uważnej eksploatacji, nie sposób uniknąć drobnych uszkodzeń lakieru. Z ciekawych elementów wyposażenia, trzeba wspomnieć o reflektorach biksenonowych, szyberdachu, a także o skórzanej tapicerce. Auto zostało wyposażone w manualną skrzynię biegów. Trzeba przyznać, że wnętrze auta, pomimo dużego przebiegu, wygląda naprawdę dobrze. Na fotelach nie widać mocnych śladów zużycia. Największe zużycie jest widoczne w przypadku dźwigni zmiany biegów i listew ozdobnych w okolicach mieszka. Deska rozdzielcza również prezentuje się dobrze. Oczywiście trzeba to zweryfikować na miejscu, podczas oględzin auta.

Fot. pixabay.com, Honda

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News