Szybkie i bardzo skuteczne sposoby na zamarznięte szyby! Od dzisiaj nie będziesz musiał ich skrobać

Szybkie i bardzo skuteczne sposoby na zamarznięte szyby! Od dzisiaj nie będziesz musiał ich skrobać

Jazda zimą

Podaj dalej

W ostatnim czasie zima zaskoczyła wielu kierowców. Jej nawroty są obecnie dość niespodziewane, a w niektórych rejonach Polski także dość gwałtowne. Taka pogoda powoduje wiele problemów. Jednym z nich jest konieczność wcześniejszego wyjścia do pracy, aby mieć czas na skrobanie szyb. Jest jednak skuteczny sposób, żeby nie musieć tego robić.

Jak rozwiązać problem z zamarzającymi szybami?

Są dwa skuteczne sposoby, dzięki którym uda się rozwiązać ten problem. Każdy z nich dotyczy specjalnej chemii, która poradzi sobie z lodem na szybach znacznie szybciej niż kierowca ze skrobaczką. Pierwszy sposób to zakup preparatu o nazwie Pre-Icer. Nie polecamy konkretnej firmy, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep autodetailingowy i poradzić się sprzedawcy, jaki dokładnie preparat kupić. Jak działa taki środek? Wystarczy jeden dzień wcześniej, w godzinach wieczornych, spryskać szybę takim specyfikiem. Ta zostanie pokryta specjalną warstwą, która nie dopuści do powstania lodu na szybie. Druga alternatywna metoda, to zakup środka o nazwie De-Icer. Z kolei, ten produkt, pomoże przyspieszyć proces rozmarzania lodu, kiedy ten już się pojawi.

Fot. pixabay.com

Inny alternatywny i najtańszy sposób na zamarzające szyby

Najprostszą i zarazem najtańszą metodą na zamarzające szyby jest tekstura, która należy unieruchomić na szybie kładąc ją pod wycieraczkami. W wielu przypadkach jest w stanie zdziałać cuda. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś w nocy nam jej nie wyjmie. To jednak mało prawdopodobne. Można też kupić specjalną matę, którą przytrzaskuje się drzwiami. Ta powinna jeszcze lepiej spełniać funkcję ochrony przed lodem i szronem.

zima silnik samochód mandat olej temperatura szyby
fot. pixabay

Co jeszcze daje stosowanie tych metod?

Oprócz oszczędności czasu, tego typu metody mają jeszcze jedną bardzo istotną zaletę. Nie musimy skrobać szyby i dzięki temu znacznie zmniejszamy ryzyko jej porysowania. To nie żart, większość skrobaczek jest w stanie bardzo łatwo porysować szybę. Usuwanie takich uszkodzeń nie jest ani łatwe, ani tym bardziej tanie. W niektórych przypadkach będzie wręcz niemożliwe. Dlatego zdecydowanie lepszą metodą jest zastosowanie wspomnianej wyżej chemii, tektury lub specjalnej maty. To zdecydowanie bezpieczniejsze niż skrobanie szyby, nawet jeśli wydaje się, że nic złego nie robimy a rys nie widać na pierwszy rzut oka.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News