Szukamy 1.9 TDI z jak największym przebiegiem! Zobacz co znaleźliśmy!

Szukamy 1.9 TDI z jak największym przebiegiem! Zobacz co znaleźliśmy!

1.9 TDI

Podaj dalej

Wokół słynnego silnika Diesla 1.9 TDI powstało wiele legend i mitów. Postanowiliśmy przejrzeć internetowe portale aukcyjne i znaleźć auto z takim motorem, które ma możliwie jak największy przebieg.

Jakie auto znaleźliśmy?

Trafiliśmy, co prawda, na Volkswagena Passata B6 z przebiegiem ponad 2 000 000 km. Jednak nie mamy pewności czy jest on realny, czy sprzedający przy wpisywaniu wartości przebiegu przez pomyłkę dopisał 2 zera. Niestety takich egzemplarzy z omyłkowo wpisanym stanem licznika jest naprawdę sporo. Dość wiarygodna wydaje się natomiast Skoda Octavia 1. generacji, która pokonała 644 000 km. Co ciekawe, jak na tak duży przebieg wygląda na bardzo zadbaną.

Siedziska foteli wyglądają bardzo dobrze. Jednak nie ma zdjęcia boczków. Może to sugerować, że są zniszczone i sprzedający nie chciał ich pokazać. To tylko nasze przypuszczenia. Samochód jak na tak duży przebieg i tak trzyma się bardzo dobrze. Kierowca, co prawda, jest trochę zniszczona, ale widzieliśmy już bardziej wytartą w egzemplarzach z dużo mniejszym przebiegiem. Być może w tamtych autach przebieg został trochę skręcony.

1.9 TDI
Fot. Volkswagen

Co można powiedzieć o Skodzie na podstawie zdjęć?

Oglądając zdjęcia, da się zauważyć również rysy na plastikach deski rozdzielczej. Jednak nie jest ich przesadnie dużo. Wiele aut ma podobne ślady zużycia już przy 300 000 km. Całkiem nieźle prezentuje się lakier samochodu. Co prawda, na tylnym zderzaku widać spory odprysk. Jednak biorąc pod uwagę wieku oraz przebieg tego egzemplarza, można mu to wybaczyć. Inne elementy sprawiają wrażenie bardzo dobrze zachowanych. Nie ma tutaj też żadnych śladów rdzy. Przynajmniej nie widać ich na zdjęciach.

Jest duże prawdopodobieństwo, że niektóre elementy były malowane. W tak leciwym aucie to zupełnie normalne. Co prawda, w przypadku tego egzemplarza nie mamy takiej pewności. Jednak, nawet jeśli by tak było to można Skodzie to wybaczyć. W końcu ten samochód został wystawiony za zaledwie 4000 zł.

diesle
Fot. Volkswagen

Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj. Niezależnie od tego jakie auto planujecie kupić, warto wcześniej sprawdzić je choćby na stacji diagnostycznej. Wydanie kilkudziesięciu złotych może skutecznie uchronić was w przyszłości przed wydaniem kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych na naprawy.

Fot. Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News