Szok! Wystawił Malucha za 80 000 zł! Kupiłbyś za tyle Fiata 126p?

Szok! Wystawił Malucha za 80 000 zł! Kupiłbyś za tyle Fiata 126p?

fiat_126p_cabrio_bosmal

Podaj dalej

Jeszcze 2-3 dekady temu Mały Fiat był autem, którego większość osób chciało się pozbyć. Te samochody na początku 2000 roku na można było kupić za kilkaset złotych. Młodzież upalała je i dewastowała do granic możliwości. Obecnie ta sytuacja się zupełnie zmieniła.

Maluch stał się autem poszukiwanym i kultowym

Obecnie za zadbany egzemplarz Fiata 126p trzeba zapłacić nawet 20 000, 30 000 czy 40 000 złotych. My trafiliśmy na Malucha wartego aż 80 000 zł. Dlaczego kosztuje aż ta drogo? Przede wszystkim dlatego, że to mocno limitowana wersja BOSMAL cabrio. W latach 90. samochód ten budził politowanie, dzisiaj ludzie patrzą na niego z podziwem i sentymentem. Trzeba przyznać, że mimo swoich wielu wad to całkiem ciekawe i oryginalnie wyglądające auto. Nie ma mocy. Jego hamulce praktycznie nie działają, a manewrowanie nim na parkingu nie należy do zbyt przyjemnych. Jednak, jazda nim daje dużo przyjemności i przywołuje wspomnienia z dawnych lat.

BOSMAL Cabrio to rzadkość, zwłaszcza w takiej kondycji

Na podstawie zdjęć można wywnioskować, że samochód jest w rewelacyjnym stanie. Świadczą o tym między innymi zdjęcia podwozia, które zostało zakonserwowane przed korozją. Lakier wygląda jak fabrycznie nowy. Co istotne, w równie dobrym stanie jest wnętrze. Fotele są nienaruszone, jakby dopiero co zostały wyprodukowane.

To efekt małego przebiegu. Jak deklaruje sprzedający, auto ma przejechane zaledwie 15 000 km. Choć wskazania drogomierza wyglądają na autentyczne. Jednak mimo wszystko radzimy dokładnie sprawdzić auto przed zakupem. Zdarzały się w przeszłości przykłady Maluchów, które udawały fabrycznie nowe, a w rzeczywistości były samochodami po gruntownej renowacji. Czy tak jest również w tym przypadku? Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie. Zakładamy, że wystawiony na sprzedaż Maluch BOSMAL Cabrio jest naprawdę w stanie bliskim ideału.

Jeśli chcecie dokładniej przyjrzeć się temu egzemplarzowi, to koniecznie musicie kliknąć tutaj. W tym miejscu zamieszczamy link to aukcji z tym wyjątkowym samochodem. Obecnie na jednym z największych portali aukcyjnych w Polsce są trzy egzemplarze tej unikatowej wersji Malucha. Oprócz wspomnianego białego, można kupić też 2 czerwone za niewiele ponad 50 000 zł.

Fot. Fiat/FSM/BOSMAL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News