Szalony tuning! Wsadzili silnik Diesla 1.9 TDI do Audi R8! [WIDEO]

Szalony tuning! Wsadzili silnik Diesla 1.9 TDI do Audi R8! [WIDEO]

Audi R8 1.9 TDI

Podaj dalej

Samochód, który widzicie na filmie to Audi R8 pierwszej generacji. Seryjnie pod tylną klapą auta pracował wolnossący silnik V8 4,2 FSI o mocy 430 KM (w późniejszym okresie produkcji moc wzrosła do 430 KM). Jego maksymalny moment obrotowy to 430 Nm.

Wsadzili silnik Diesla 1.9 TDI do Audi R8!

W seryjnej specyfikacji auto rozpędza się do setki w zaledwie 4,6 s. Jego prędkość maksymalna to w zależności od rocznika od 301 do 302 km/h. Jak pogorszyły się osiągi po wstawieniu do komory silnika jednostki 1.9 TDI? Niestety tego wam nie powiemy. Pod filmami z samochodem nie ma żadnych informacji na temat parametrów Diesla, ani o osiągach samochodu. Można jednak pewne rzeczy wydedukować.


KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Trzeba przyznać, że to dość dziwny pomysł i raczej nie ma najmniejszego sensu. Zdecydowanie lepiej byłoby wzmocnić jednostkę V8 niż wsadzać tam ospałego diesla. Oczywiście w zwykłych autach motor 1.9 TDI sprawdzi się bardzo dobrze. Jednak nie w sportowym samochodzie z prawdziwego zdarzenia. Taka modyfikacja mija się z celem.

Autorzy filmu i mechanicy najwyraźniej po prostu chcieli skonstruować pierwsze Audi R8 na świecie z silnikiem Diesla 1.9 TDI. To z pewnością im się udało. Do projektu wykorzystano jednostkę 1.9 TDI o mocy 130 KM ze Skody Fabii RS. Tak przynajmniej można wydedukować z pierwszego filmu. Szkoda tylko, że na kanale nie ma nagrań z jazdy tym autem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. Youtube/Darkside Developments

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News