Szalony mechanik skonstruował jeżdżącą kanapę. Zobacz jak to się odpycha! [wideo]

Szalony mechanik skonstruował jeżdżącą kanapę. Zobacz jak to się odpycha! [wideo]

Podaj dalej

Jeżdżąca kanapa sterowana talerzem to wynalazek, który pojawił się już kiedyś w słynnym brytyjskim programie Top Gear. Konstruktor jednego z takich pojazdów to mechanik z programu ,,Wheeler dealers” Edd China.

Jakie części wykorzystał brytyjski mechanik do stworzenia tej szalonej maszyny?

Kanapa, którą widzicie na filmie ma prawdopodobnie mały 4-cylindrowy silnik 1,3 l produkcji brytyjskiej BMC. Tę samą jednostkę montowano w starych modelach marki MINI. Motor pochodzi z lat 80. Co ciekawe, sofa rozwija prędkość aż 140 km/h. To nie jedyny szalony projekt brytyjskiego mechanika. Edd China ma na swoim koncie również jeżdżące biurko czy samochód skonstruowany z łoża małżeńskiego z baldachimem.

Brytyjski konstruktor tworzący jeżdżące kanapy i inne zwariowane projekt ma na swoim koncie również rekordy Guinnessa. Otrzymał je za najszybszą szopę, toaletę, łóżko i między innymi za największy zmotoryzowany wózek na zakupy. Jak widać ma oryginalne hobby i nie brakuje mu ciekawych pomysłów. Choć umie też naprawiać sportowe unikatowe auta, co wielokrotnie pokazywał w programie Wheeler dealers.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News