Szalony kierowca Audi wyprzedzał na ostatnią chwilę! Cudem nie doszło do tragedii! [WIDEO]

Szalony kierowca Audi wyprzedzał na ostatnią chwilę! Cudem nie doszło do tragedii! [WIDEO]

Wyprzedzanie koparki

Podaj dalej

Kierowca Audi A3 w ostatniej chwili skończył wyprzedzanie. Jechał na czołówkę i cudem uniknął zderzenia z samochodem jadącym na przeciwległym pasie. To zdarzeniem mogło się skończyć tragedią. Podlinkowaliśmy je ku przestrodze.

Dlaczego kierowca Audi wykonał taki manewr?

Teoretycznie mógł nie zauważyć nadjeżdżającego z naprzeciwka auta. Jednak znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się, że jedna widział samochód z wideorejestratorem. Mimo to, jednak zdecydował się wykonać ten niebezpieczny manewr. Kierowca jadący pojazdem z kamerą, musiał w ostatniej chwili ratować się zjazdem na pobocze. Jeśli by tego nie zrobił, prawdopodobnie cała sytuacja zakończyła by się potężnym zderzeniem czołowym i tragedią.

Patrząc na to nagranie wideo, pozostaje jedno pytanie. Czy kierowca Audi A3 nie mógł trochę poczekać? Na pewno, jeśli odłożył by ten manewr w czasie to nie doprowadziłby do tak skrajnej sytuacji jaką widzieliśmy na nagraniu. W większości sytuacji, szczególnie na drodze, pośpiech nie jest dobrym doradcą. Zdecydowanie lepiej poczekać i dojechać na miejsce nawet ze spóźnieniem, niż nie dojechać w ogóle. Niestety często wielu kierowców o tym zapomina.

Co powstrzymałoby kierowców przed takim wyprzedzaniem?

W ostatnim czasie znacząco podniesiono kary, między innymi za przekraczanie prędkości i wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu. Na nagraniu widać, że kierowca wyprzedzał na linii przerywanej. Mimo to jednak wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością. Być może, gdyby w pobliżu była policja, to cała sytuacja skończyłaby się zatrzymaniem uprawnień do kierowania samochodem, a być może i sprawą w sądzie.

policjant chciał wrobić w mandat kierowcę
Fot. pixabay.com

To właśnie w takich sytuacjach często giną ludzie. W przypadku czołowego uderzenia obydwu rozpędzonych aut fizyka jest bezlitosna. Prędkości obu aut się sumują co powoduje powstanie potężnej energii i przeciążeń. Jeśli samochody jadą szybko, nawet najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa nie będą w stanie uratować osób podróżujących w środku. Właśnie dlatego uczulamy wszystkich na nierozsądne wyprzedzanie. Trzeba się kilka razy upewnić zanim rozpocznie się taki manewr. Chwila nieuwagi lub pośpiech mogą się skończyć tragedią. Uważajcie i miejcie oczy dookoła głowy. Nigdy nie zaczynajcie wyprzedzać, jeśli macie nawet najmniejsze wątpliwości, że ktoś jedzie z naprzeciwka.

Fot. YouTube/Kanał: Bielskie Drogi, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News