Stworzyli oponę, która wytrzyma 130 000 km. Chińskie ogumienie nie dałyby rady przejechać nawet połowy tego dystansu!

Stworzyli oponę, która wytrzyma 130 000 km. Chińskie ogumienie nie dałyby rady przejechać nawet połowy tego dystansu!

Podaj dalej

Fińska firma Nokian opracowała oponę, która ma wytrzymać nawet do 130 000 km. To ogumienie całoroczne o ciekawej nazwie One. Niestety jak na razie ta nietypowa opona będzie oferowana wyłącznie w USA.

Długowieczne opony całoroczne – jak to możliwe?

Mamy jednak nadzieję, że jeśli sprawdzi się na tamtejszym rynku to trafi również do Europy. Klienci na Starym Kontynencie mają nieco większe wymagania jeżeli chodzi o opony. W Europie są też bardziej restrykcyjne normy, które trzeba spełnić przez sprzedażą. Jak uzyskano taką wytrzymałość? Finowie zdecydowali się na zastosowanie kevlaru, który znacząco wzmacnia strukturę ogumienia. Dzięki niemu opony są nie tylko bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również i na normalne eksploatacyjne zużycie.

Nokian One
Nokian One

Decydując się na opony całoroczne trzeba pamiętać jednak o tym, że maja one ograniczone możliwości. Nigdy nie będą w stanie w pełni zastąpić ogumienia zimowego, ani letniego. To kompromis. Jeżeli użytkujecie auto w mieście mogą być dobrą alternatywą dla dwóch kompletów opon. Jednak jeśli często jeździcie w trasę bezpieczniej będzie mieć ogumienie zarówno letnie jak i zimowe.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News