Stare Porsche 911 o mocy około 450 KM kontra nowe 911 w wersji GTS! Auta szły łeb w łeb! [WIDEO]

Stare Porsche 911 o mocy około 450 KM kontra nowe 911 w wersji GTS! Auta szły łeb w łeb! [WIDEO]

Pojedynek Porsche

Podaj dalej

Ekipa z carwow wpadła na kolejny ciekawy pomysł. Tym razem postanowili porównać ze sobą dwie generacje Porsche 911. Tę najnowszą oraz model z lat 70., ale o podniesionej mocy. Który samochód okazał się szybszy?

Jakie parametry mają te obydwa auta?

Odmiana nowsza to GTS (992) o mocy 480 KM. Auto osiąga pierwszą setkę w około 3,4 s. Jego prędkość maksymalna to 311 km/h. Jakie są parametry klasyczne 911-ki? Trudno powiedzieć, bo w tamtych czasach producent nie oferował tej generacji z taka potężną mocą. Topowa odmiana Carrera SC/RS dysponowała mocą rzędu 250 KM i osiągała pierwszą setkę w 5 s.

Można więc przypuszczać, że teoretycznie sprint do setki są w przypadku tych obydwu aut podobne. Być może, starsza odmiana jest szybsza ze względu na niższą masę. Tego jednak nie byliśmy pewni. Jednak zweryfikował to wyścig na ¼ mili.

Logo Porsche
Fot. pixabay.com

To dwa zupełnie inne samochody

Osiągi tych samochodów są do siebie bardzo zbliżone. Mimo to, są to zupełnie inne konstrukcje. Starsza generacja znacznie więcej wymaga od kierowcy. Tutaj trzeba mieć umiejętności, szczególnie podczas nieprzewidzianych uślizgów. Nowsza ma na pokładzie całą masę systemów bezpieczeństwa. Daje dreszczyk emocji, ale też elektroniczny opiekun nie zapewnia aż takiej adrenaliny jak w starszym modelu. Jest za to bezpieczniej.

Fot. YouTube/Channel: carwow, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News