Stare Ferrari kontra elektryczna Kia! Który samochód okaże się szybszy!

Stare Ferrari kontra elektryczna Kia! Który samochód okaże się szybszy!

Ferrari logo

Podaj dalej

W latach 90. mało kto zdawał sobie sprawę jak duża moc i moment obrotowy drzemią w silnikach elektrycznych. Zachwycaliśmy się motorami V6, V8 czy V12. W obecnych czasach sporo się zmieniło. Auta zasilane prądem mogą zawstydzić nie jeden samochód sportowy z jednostką spalinową.

Kia EV6 kontra Ferrari F355

Pod maską włoskiego bolidu produkowanego w latach 90. pracuje 3,5-litrowy motor benzynowy V8 o mocy 381 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 363 Nm. Dzięki takiej jednostce napędowej, auto osiąga pierwszą setkę rewelacyjnie szybko – zaledwie w 4,7 s. Jego prędkość maksymalna to 295 km/h.

Ferrari ma nowe logo
fot. pixabay.com

Nawet w dzisiejszych czasach, po ponad 20 latach od zakończenia produkcji tego modelu. Jego osiągi nadal imponują. Jednak czasy się zmieniły i obecnie auta elektryczne mogą pochwalić się równie dobrymi osiągami.

Kia EV6, która zmierzyła się z Ferrari ma elektryczną jednostkę napędową o mocy 325 KM. Jej maksymalny moment obrotowy to 605 Nm. Auto osiąga setkę w 5,2 s. Jego prędkość maksymalna to 185 km/h. Porównując ,,papierowe’’ osiągi Ferrari ma niewielką przewagę. Jednak przy takich różnicach wynik wyścigu trudno przewidzieć.

Które auto okazało się szybsze?

Aby się o tym dowiedzieć, musicie obejrzeć podlinkowane nagranie wideo. To ciekawy i zacięty pojedynek. Rywalizacja aut z różnych okresów produkcji, w których do konstruowania samochodów podchodzono w zupełnie inny sposób. Obydwa aut są ciekawe i szybkie, a jednocześnie zupełnie inne.

fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News