Stara reklama Volkswagena Passata B5! Grafik płakał jak projektował [WIDEO]

Stara reklama Volkswagena Passata B5! Grafik płakał jak projektował [WIDEO]

volkswagen_passat_b5

Podaj dalej

W latach 90. i na początku lat 2000 dużą popularnością cieszyły się programy i filmy w telewizji. Obecnie telewizora używa się głównie do oglądania płatnych platform z serialami oraz filmami. Z kolei, reklamy najczęściej widzimy na YouTubie lub przeglądając Internet. Ta, pochodzi z czasów, kiedy Internet dopiero raczkował.

Reklamy kiedyś i dzisiaj

Na reklamie widać hologram Volkswagena Passata B5 i mężczyznę, który do niego podchodzi, a następnie zlewa się z wizualizacją auta. W latach 90. taką reklamę można było uznać za dość futurystyczną. Jednak w obecnych czasach, gdy technologia poszła mocno do przodu, wygląda już trochę kiczowato. Dzisiaj, grafik lub inna osoba zajmująca się projektowaniem animacji na pewno nie została by pochwalona za tego typu produkcję. Wtedy były jednak zupełnie inne czasy i reklama ujrzała światło dzienne.

Reklama tak samo jak design Volkswagena Passata B5 w obecnych czasach nie mają już nic wspólnego z nowoczesnością. Jednak co ciekawe, nie zestarzało się wnętrze apartamentu, w którym odbywa się akcja. Właśnie tak ludzie w latach 90. wyobrażali sobie przyszłość. Trzeba przyznać, że dużo się nie pomylili. Na reklamie widać komputer zarządzający domem. Coś podobnego do dzisiejszych rozwiązań Smart Home, które są na rynku już od kilku dobrych lat.

Volkswagen Passat B5 w latach 90

Passat B5 obecnie jest obiektem memów i żartów. Jednak w latach 90. marzyło o nim wielu kierowców. Zakupi Audi czy Mercedesa, wówczas był prawie niemożliwy. Na tak drogie auta mogła pozwolić sobie zaledwie garstka ludzi w Polsce. Na naszych drogach były co prawda Volkswageny Passaty, ale głównie B3 i B4. Jednak i takich aut nie było zbyt dużo. Dominowały głównie Małe Fiaty, Polonezy, Duże Fiaty, a także Fiaty Cinquecento oraz inne tanie auta.

VW Passat B5
Fot. Volkswagen

Sporej części społeczeństwa nie było stać na jakikolwiek samochód. Sytuacja ta jednak stopniowo się zmieniała. Prawdziwy przełom nastąpił wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Wówczas do naszego kraju sprowadzono rekordowe ilości samochodów używanych zachodnich marek, także tych luksusowych. Właśnie wtedy Polacy zaczęli kupować auta marek premium oraz wozy popularnych marek, ale nieco droższe. Do tej grupy wtedy można było zaliczyć między innymi Passata B5.

Fot. Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News