Stara recenzja BMW Serii 5 E39 z polskiej telewizji! Właśnie tak nagrywało się kiedyś testy z samochodami! [WIDEO]

Testów z udziałem BMW Serii 5 E39 jest na polskim YouTubie mnóstwo. Ten samochód niektórych zdążył się już przejeść. Jednak, pomimo upływu lat, nadal chce o nim czytać i oglądać go cała rzesza fanów youngtimerów i nie tylko.

BMW Serii 5 E39
Podaj dalej

Ten test BMW E39 jest wyjątkowy

Dlaczego? Ze względu na fakt, że to tak naprawdę test BMW Serii 5 E39 wykonany w okresie, w którym to auto było oferowane w salonach tej bawarskiej marki. Warto obejrzeć go i przypomnieć sobie jak testowało się samochody w latach 90. Przywiązywano wtedy bardzo dużą uwagę do liczb i suchych danych. Redaktorzy skupiali się mocno na merytoryce i starali się jak najbardziej obiektywnie oceniać samochody. Oglądając to nagranie wideo z telewizji, mam się wrażenie jakby, mimo wszystko trochę jednak brakowało w nim emocji. Przedstawiono też dane, na które w obecnych czasach nikt już nie zwraca większej uwagi. Dzięki takim filmom zamieszczonym na YouTubie, można porównać sobie dawne podejście do samochodów z współczesnym.

Podejście do aut – kiedyś i dzisiaj

W latach 90. liczyła się przede wszystkich trwałość. W autach tak luksusowych jak BMW Serii 5 E39, klienci zwracali uwagę również na jakość spasowania elementów we wnętrzu. Wszystko miał być na długie lata użytkowania. Dzisiaj, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Samochody nie są już tak trwałe jak kiedyś. W wnętrzu, często, wiele elementów trzeszczy i jest wykonana z przeciętnej jakości plastików. Jednak, obecnie, mało kto kupuje auto by jeździć nim więcej niż 5 lat.

BMW 528i E39
Fot. BMW

Spora grupa użytkowników samochodów, jak nie ich większość, chce jeździć różnymi autami. Obecnie, w czasach tanich pojazdów używanych, prawie każdy może mieć nastoletni model wymarzonej marki. Coraz rzadziej ludzie decydują się na poważne naprawy. Szczególnie w takich autach. W wielu przypadkach, zdecydowanie taniej wychodzi zakup kolejnego wozu z drugiej ręki. Oczywiście, w ostatnim czasie, samochody nieco zdrożały. Jednak mimo wszystko. Dzisiaj mając do dyspozycji od kilku do 20 tys. złotych, naprawdę jest w czym wybierać na rynku. Mając taki budżet można wybrać zarówno trochę nowsze oszczędne auto segmentu B, jak i starszy pojazd marki premium z jednostką V6 czy nawet V8. Kwestia preferencji i ewentualnego budżetu na ,,pakiet startowy’’.

Fot. BMW

Przeczytaj również