Stara rajdowa leganda - Audi Quattro kontra nowoczesne Audi RS3! Kto wygra ten pojedynek?

Stara rajdowa leganda - Audi Quattro kontra nowoczesne Audi RS3! Kto wygra ten pojedynek?

Audi Quattro kontra RS3

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś czy stare rajdówki mają szansę wygrać ze współczesnymi autami cywilnymi. Ekipa z carwow postanowiła to sprawdzić. Wzięli na opuszczony pas lotniskowy nowe Audi RS3 oraz klasyczny model Quattro w wersji rajdowej.

Jak wypadają te auta na papierze?

Model Quattro ma 2,5-litrowy, 5-cylindrowy turbodoładowany silnik o mocy około 400 KM. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 500 Nm. Tak przynajmniej wynika z opisu filmu. Szperając w katalogach niestety nie udało się nam znaleźć dokładnych osiągów do setki tego auta.

Jak wyglądają parametry nowego RS3? Tutaj wygląda to znacznie klarowniej. Samochód dysponuje również 5-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,5-litra. Jego moc to 400 KM, maksymalny moment obrotowy wynosi 500 Nm. Jak widać, auta mają bardzo zbliżone parametry. Obydwa mają też napęd 4×4. RS3 dysponuje jednak szybką skrzynią zautomatyzowaną S tronic. W przypadku tego modelu, pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po zaledwie 3,8 s.

Który z samochodów okaże się szybszy?

Aby się o tym przekonać, musicie zobaczyć film. Możemy Wam jedynie zdradzić, że wyścig był bardzo wyrównany. Osiągi starej rajdówki, pomimo zaawansowanego wieku nadal robią ogromne wrażenie. Dźwięk klasycznej rzędowej piątki również jest imponujący. To prawdziwa motoryzacyjna legenda.

Gnał lewym pasem w trakcie ulewy swoim prestiżowym SUV-em marki Audi! Wpadł w poślizg!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News