Stara Honda o mocy ponad 400 KM! Musisz zobaczyć jak to jeździ! [WIDEO]

Stara Honda o mocy ponad 400 KM! Musisz zobaczyć jak to jeździ! [WIDEO]

Honda

Podaj dalej

Ekipa z AutoTopNL znów ,,atakuje’’. Tym razem wrzucili na kanał wideo z udziałem kultowej Hondy S2000. Ten roadster seryjnie ma 2-litrowy wolnossący silnik o mocy 241 KM. Egzemplarz widoczny na nagraniu została trochę podrasowany.

Honda S2000 po tuningu

Auto po modyfikacjach ma około 420 KM. W wersji seryjnej samochód osiąga pierwszą setkę w zaledwie 6,2 s. Jak na lata, w których ten model był produkowany to rewelacyjny wynik. Jednak obecnie, auta sportowe są dużo szybsze. Osiągi większości z nich ,,schodzą’’ poniżej 5 s.

Właśnie dlatego, właściciel S2000 z filmu zdecydował się na tuning i podniesienie mocy do około 420 KM. Trzeba przyznać, że z takim zapasem mocy to zupełnie inny samochód. Roadster Hondy już w serii był mocno narowisty i trzeba było uważać, żeby nie wpaść tym autem w poślizg. Egzemplarz po tuningu wymaga jeszcze więcej respektu.

Osiągi to nie wszystko

Jak widać na załączonym nagraniu, kierowca otwiera klapy w wydechu. Dzięki zmodyfikowanemu układowi wydechowemu, silnik brzmi jeszcze lepiej. Musicie koniecznie obejrzeć ten film. Zarówno dźwięk jednostki napędowej jak i przyspieszenie robią piorunujące wrażenie. To trzeba zobaczyć!

Fot. pixabay.com

Marzysz o Porsche, ale ceny większości modeli przyprawiają Cię o zawrót głowy? Oto Porsche na każdą kieszeń!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News