Sprawdziliśmy ile przebiegu mają 6-letnie Passaty z dieslem sprzedawane w Polsce! Te liczby mogą szokować!

Sprawdziliśmy ile przebiegu mają 6-letnie Passaty z dieslem sprzedawane w Polsce! Te liczby mogą szokować!

Passat B8

Podaj dalej

Przeglądając internetowe portale aukcyjne z ogłoszeniami samochodów postanowiliśmy przyjrzeć się przebiegom 6-letnich Volkswagenów Passatów z dieslami. Do jakich wniosków doszliśmy?

Jakie przebiegi mają kilkuletnie Passaty z dieslem?

Ponad połowa oferowanych egzemplarzy Passata B8 z 2015 roku z silnikami diesla ma przejechane ponad 150 000 km. Co ciekawe, na rynku nie brakuje też aut, które mają już za sobą ponad 300 000 km. Dlaczego postanowiliśmy o tym napisać? Żeby uświadomić osoby kupujące 10- i 15-letnie samochody o realnych przebiegach tego typ aut.

Parking
Fot. pixabay.com

Oczywiście nie można generalizować, bo zawsze może trafić się nawet 20-letni diesel z niewielkim przebiegiem. Często auta sprowadzone ze Szwajcarii mają symboliczne przebiegi, ale te z pewnością nie będą tanie. Naszym zdaniem warto dopłacić i kupić egzemplarz zadbany i z mniejszym przebiegiem.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Trzeba jednak pamiętać o tym, że starszy samochód, który nawet nie przejechał 100 000 czy 150 000 km również będzie wymagał wkładu finansowego. Choćby ze względu na starzejące się uszczelki, zastane hamulce czy inne elementy, które po długim postoju zostają ,,wskrzeszone’’ a nie były używane zbyt często.

Passat B8
Fot. pixabay.com

Jak ocenić realny przebieg danego modelu?

Jedna z prostszych metod to wejście na strony, gdzie zamieszczane są ogłoszenia z całej Europy. Najbardziej znanymi portalami są autoscout24.pl oraz mobile.de. Warto zobaczyć sobie ile mniej więcej mają przejechane sprzedawane tam auta. Radzimy zajrzeć też na państwową stronę historiapojazdu.gov,pl.

Najlepiej jednak potwierdzić przebieg odwiedzając ASO. Większość autoryzowanych serwisów bezpłatnie sprawdzi historię serwisową pojazdu po numerze VIN. Jest jednak jeden warunek. Musicie odwiedzić ASO z dowodem rejestracyjnym auta i najlepiej z jego właścicielem.

Passat
Fot. pixabay.com

Warto skorzystać też z portali, które mają dostęp do historii ubezpieczeniowej aut używanych. Decydując się na samochód z drugiej ręki trzeba pamiętać jeszcze o jednym. Sam przebieg to nie wszystko. Najważniejszy jest przede wszystkim dobry stan auta i potwierdzona fakturami lub rachunkami historia serwisowania danego egzemplarza.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Zaniedbane auto nawet z przebiegiem około 100 000 km może sprawić sporo problemów w eksploatacji. Warto zadbać też o to, aby przebieg samochodu został wpisany na umowie sprzedaży lub fakturze. Nie gwarantuje to co prawda uniknięcia oszustwa, ale dodatkowo zabezpiecza.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News