Sprawdziliśmy czy da się kupić auto z silnikiem V6 do 5000 zł

Sprawdziliśmy czy da się kupić auto z silnikiem V6 do 5000 zł

Sportowy wydech

Podaj dalej

Postanowiliśmy sprawdzić jakie auta z silnikami V6 są oferowane na jednym z największych portali aukcyjnych w Polsce do 5000 zł. Czy ktoś w ogóle sprzedaje takie samochody.

Propozycje samochodów wyprodukowanych we Francji

W takim budżecie uda się wam znaleźć niejeden egzemplarz Citroena C5 1. generacji. Samochód ten może mieć pod maską 3-litrową jednostkę V6. Silnik ten generuje około 210 KM. Auto z takim motorem osiąga pierwszą setkę w 8,6 s. Jego największą zaletą, która w niektórych przypadkach może okazać się wadą jest hydropneumatyczne zawieszenie. Zapewni ono bardzo wysoki poziom komfortu. Niestety jeśli się zepsuje, nie każdy będzie chciał je naprawić. Jednak w obecnych czasach jego serwis nie jest już tak drogi jak 10- czy 15-lat temu.

Francuską alternatywą dla Citroena C1 1. generacji jest Peugeot 407 z tą samą jednostką V6. W tym przypadku sprint do 0 do 100 km/h jest nieco lepszy i wynosi 7,8 s. Ten model nie ma hydropneumatycznego zawieszenia, więc odpadają ewentualne koszty jego serwisowania. Ma charakter nieco bardziej sportowy niż Citroen, która zdecydowanie nastawiony jest na komfort. Wybór zależy od waszych preferencji.

Są dostępne też auta niemieckich producentów

Jako, że samochody niemieckie zwykle są droższe w zakupie i wolniej tracą na wartości, przy takim budżecie macie do wyboru głównie modele z lat 90. Szczególnie jeśli mówimy o autach marek premium. Najbezpieczniejszym wyborem będzie Mercedes Klasy E W210 z jednostką o pojemności 2,4 l. Jednostka ta dysponuje mocą 170 KM. Ten model z takim silnikiem V6 osiąga setkę w 9,3-9,8 s w zależności od rocznika, skrzyni biegów i nadwozia. Zdecydowanie odradzamy zakup diesli, które mogą być już bardzo zajechane.

Czy warto kupić auto z silnikiem V6 za 5000 zł?

Tak, ale pod warunkiem, że podejdziecie do tego zakupu z dużym dystansem. Zdecydowanie w najlepszym stanie będą auta francuskie. Choć zdarzają się też Mercedesy W210 w całkiem przyzwoitym stanie, choć nie idealne. Warto sprawdzić też samochody z instalacją LPG. Decydując się na taki samochód trzeba mieć jednak świadomość, że jedna naprawa może przekroczyć wartość pojazdu. Trzeba też mieć świadomość, że być może już po roku użytkowania taki samochód będzie nadawał się tylko na złom.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News