Sprawdzili nowe BMW M4. Czy dało radę Mercedesowi C63 S AMG i Audi RS5? [WIDEO]

Sprawdzili nowe BMW M4. Czy dało radę Mercedesowi C63 S AMG i Audi RS5? [WIDEO]

Podaj dalej

Sprawdzili nowe BMW M4. Czy poradziło sobie z wyprzedzeniem Audi RS5 i Mercedesa C63 S AMG? Pojedynek był dość wyrównany, choć bawarska konstrukcja jest najświeższa z tego towarzystwa.

Sprawdzili nowe BMW M4

Czy najnowsze oznacza najszybsze? Zanim obejrzycie film i dowiecie się kto wygrał warto przypomnieć sobie kilka faktów dotyczących tych trzech magicznych aut. Pierwsze z nich to Audi RS5. Ma napęd 4×4 (konkurenci mają napęd na tył) oraz podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 3-litrów. Ten generuje moc 450 KM. Do setki samochód rozpędza się w zaledwie 3,9 s.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Drugi samochód to Mercedes C63 S AMG. Pod jego maską pracuje z kolei 4-cylindrowy motor V8 z podwójnym doładowaniem. Jego moc to 510 KM. Sprint do setki wynosi dokładnie 4 s. Jak widać silnik 8-cylindrowy swoje waży, więc czas przyspieszenia do 100 km/h jest minimalnie gorszy od RS5. Przynajmniej na papierze.

Trzecie auto to oczywiście nowe BMW M4. Ma 3-litrowy podwójnie doładowany silnik R6 o mocy 480 KM. Sprint do setki to w tym przypadku 4,2 s. Jak widać bawarska technologia na papierze wypada najgorzej. Jak sprawdziła się w wyścigu na 1/4 mili? Musicie zobaczyć sami. Warto wspomnieć również o fakcie, że wszystkie te auta mają elektroniczny ogranicznik prędkości do 250 km/h.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. YouTube/carwow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News