Sprawdził jak długo wytrzyma silnik bez oleju! Porównał trzy samochody! [WIDEO]

Sprawdził jak długo wytrzyma silnik bez oleju! Porównał trzy samochody! [WIDEO]

Silnik bez oleju

Podaj dalej

O tym, że silnik nie wytrzyma długo bez oleju wie niemal każdy. Jednak pewnie wielu z was zastanawiało się kiedyś jak długo jednostka napędowa może pracować bez smarowania. Ekipa carwow postanowiła to sprawdzić.

Jak długo wytrzyma silnik bez oleju!

W porównaniu wzięły udział 3 samochody. Honda Civic (tak zwana angielka), Peugeot 206 i Ford Focus Mk2. Nie próbujcie tego na własnym aucie, chyba, że macie zamiar oddać je na złom. Jednak i tak jest to bardzo niebezpieczne. Lepiej tego nie róbcie. Jako pierwszy poddał się silnik Forda, który bez oleju wytrzymał zaledwie 20 sekund. Następnie zatarła się jednostka Peugeota. Bez smarowania pracowała przez 47 sekund.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Zdecydowanie najtrwalsza okazała się Honda. Silnik pomimo trzymania na wysokich obrotach i upalania nie chciał się poddać. W pewnym momencie się wyłączył. Jednak po chwili udało się go uruchomić. Ekipa carwow wlała do niego jeszcze colę, w sumie nie wiemy po co. Zatarł się po około 5 minutach. Trzeba przyznać, że sam pomysł na test był ciekawy, ale wykonanie już mniej.

Sprawdzanie ile wytrzyma silnik bez oleju na maksymalnych obrotach naszym zdaniem nie ma zbyt dużego sensu. Przecież nikt tak nie robi nawet w przypadku jednostek, które mają pełną miskę olejową i sprawne smarowanie. Znacznie lepszym pomysłem byłoby sprawdzenie ile te jednostki wytrzymają podczas normalnej jazdy. Taki test byłby bardziej miarodajny.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. Youtube/carwow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News