Sportowe japońskie coupe z niezawodnym silnikiem V6!

Sportowe japońskie coupe z niezawodnym silnikiem V6!

Sportowe japońskie coupe z niezawodnym silnikiem V6!

Podaj dalej

Szukając sportowego japońskiego auta, które ma być stosunkowo niezawodne, warto rozważyć zakup Nissana 370Z. Co warto wiedzieć na temat tego modelu przed zakupem? Jakie ma osiągi? Ile kosztuje?

Silnik, parametry techniczne i osiągi

Auto ma pod maską wolnossący silnik V6 o mocy 331 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 366 Nm. Auto rozpędza się do setki w 5,3-5,6 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Napęd niezależnie od wersji czy rocznika przekazywany jest wyłącznie na tylną oś.

Motor V6 w Nissanie 370Z jest dość niezawodny. Warto jednak po zakupie, szczególnie aut wyprodukowanych przed 2014 rokiem, sprawdzić uszczelki magistrali olejowej i najlepiej je wymienić. Szczególnie gdy mamy do czynienia z uszczelkami papierowymi. Te były stosowane przez Nissana w pierwszych latach produkcji. Ich uszkodzenie może doprowadzić do zatarcia silnika. Zalecamy też stosowanie oleju 5W40 lub przy ostrzejszej jeździe 5W50. 5W30 szybko się rozwadnia i również może spowodować zatarcie jednostki napędowej.

Ile kosztuje Nissan 370Z?

Najtańsze auta, które jeżdżą kosztuję 65 000-70 000 złotych. Za najdroższe, trzeba zapłacić nawet 130 000 złotych. Przed zakupem, warto dobrze sprawdzić taki samochód. Na rynku jest wiele zajechanych egzemplarzy z powypadkową przeszłością.

Fot. Nissan

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News