Sportowe coupe od Audi, które sporo potaniało! Teraz może być twoje! Niestety nie jest wolne od wad!

Sportowe coupe od Audi, które sporo potaniało! Teraz może być twoje! Niestety nie jest wolne od wad!

Audi logo

Podaj dalej

Audi A5, kiedy debiutowało było marzeniem nie tylko wielu fanów tej niemieckiej marki, ale i osób, które wcześniej nie były przekonane do tych samochodów. Niestety cena skutecznie ostudziła zapał większości takich osób. Teraz A5 potaniało i można je kupić za naprawdę rozsądne pieniądze.

Ile dokładnie kosztuje Audi A5 pierwszej generacji?

Najtańsze egzemplarze pierwszej generacji Audi A5 kosztują około 30 000 złotych. Zwykle są to auta wyposażone w silniki diesla. Za sztuki z końca produkcji, w najlepszej kondycji, trzeba wydać nawet 160 000 złotych. Zdecydowanie najciekawsze wersje silnikowe są dostępne w wersjach S5 i RS5. Niestety w przypadku odmian usportowionych ceny nie są już tak atrakcyjne. Szczególnie w jeśli mówimy o topowym RS5.

W jakich wersjach jest dostępne Audi A5?

Podstawowe jednostki benzynowe to motory 1.8 TSI oraz 2.0 TSI. Zapewniają dobrą dynamikę, ale niestety mają problemy z nadmiernym zużyciem oleju silnikowego. Remont takiego silnik to wydatek ponad 12 000 złotych.

Dostępne są również diesle. Wersja 2.0 TDI boryka się z usterkami zabieraka pompy oleju – da się to naprawić za kilkaset złotych. Niestety spotykane są również problemy z opiłkującą pompą wysokiego ciśnienia. Jeśli opiłki przedostaną się do innych elementów układu paliwowego, wówczas jego czyszczenie i wymiana zużytych elementów może przekroczyć 10 000 złotych. Decydując się na odmianę 3.0 TDI też trzeba liczyć się z podobnymi wydatkami. Wymiany może wymagać tutaj rozrząd, wtryskiwacze oraz filtr DPF. Jak widać, dobre osiągi swoje kosztują. Audi A5 nie jest samochodem tanim w utrzymaniu.

Fot. pixabay.com

Które silniki się mniej psują? Te w BMW czy w Lexusie? Sprawdzili ile przejadą bez oleju! [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News