Sportowa limuzyna Audi z silnikiem V10 w atrakcyjnej cenie!

Sportowa limuzyna Audi z silnikiem V10 w atrakcyjnej cenie!

Audi logo

Podaj dalej

Marzysz o samochodzie z silnikiem V10. Auta z tego typu jednostkami napędowymi jeszcze nigdy nie były tak tanie. Jedną z ciekawszych propozycji samochodów z takim motorem jest Audi A8 D3. Co ciekawego oferuje ten model? Jakie ma osiągi?

Najważniejsze parametry techniczne?

Audi S8 D3 ma pod maską wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 l. Jego moc to 450 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 580 Nm. Samochód, dzięki tak potężnej jednostce napędowej rozpędza się do pierwszej setki w 5,1 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Osiągi z perspektywy dzisiejszych czasów nie są już imponujące. Obecnie hot-hatche z 2-litrowymi, turbodoładowanymi silnikami mogą pochwalić się podobnym przyspieszeniem. Jednak w przypadku Audi S8 oprócz wysokiego komfortu, mamy jeszcze piękne rasowe brzmienie motoru V10. Tego próżno szukać w jednostkach 2-litrowych.

Ile kosztuje takie Audi?

Najtańsze egzemplarze wyceniono na niecałe 40 000 złotych. Jednak odradzamy ich zakup, mogą wymagać drugiej takiej kwoty, aby usunąć w nich wszystkie usterki. Najdroższe egzemplarze wyceniono na 65 000-75 000 złotych. Te są najbardziej pewne, jednak i tak radzimy je dokładnie sprawdzić przed zakupem.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News