Słynny mechanik radzi jak przygotować auto do zimy! Kilka cennych wskazówek dotyczących nie tylko diesla [wideo]

Słynny mechanik radzi jak przygotować auto do zimy! Kilka cennych wskazówek dotyczących nie tylko diesla [wideo]

Dlaczego auto nie odpala zimą

Podaj dalej

Słynnym mechanik youtuber Profesor Chris tłumacz jak zadbać o samochód, aby nie mieć z nim problemów w okresie zimowy. Daje praktyczne porady nie tylko dotyczące silników diesla, choć te zimą odpalają dużo trudniej, ale i dotyczące aut z jednostkami zasilanymi benzyną.

Jak przygotować auto do zimy, nie tylko diesel może mieć problem z odpaleniem zimą

Profesor Chris tłumaczy dlaczego auta zimą nie odpalają oraz dlaczego właśnie w tym okresie wychodzą na jaw inne usterki. Dotyczą nie tylko diesla, ale i wersji benzynowych. Przede wszystkim trzeba zadbać o akumulator. Równie ważne są świece oraz filtr paliwa. Mechanik wspomina również o tym, że zimą często ujawniają się usterki zawieszenia, które już wcześniej było zepsute. Jednak obniżenie temperatury sprawiło, że elementy te straciły jeszcze więcej ze swojej sprawności.

Zimą dość często podaje się też rozrusznik i to nie tylko w autach z dieslem. W przypadku jednostek wysokoprężnych warto jednak zadbać o zalewanie baku dobrej jakości paliwem. Warto korzystać też ze specjalnych uszlachetniaczy, które zapobiegnąć wytrącaniu się z oleju napędowego parafiny, która może zablokować filtr paliwa i utrudnić rozruch auta. Więcej cennych rad i wskazówek znajdziecie oglądając film.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News