Słynne 1000-konne BMW E46 i jego właścicielka, która startuje autem w wyścigach na 1/4 mili! [WIDEO]

Słynne 1000-konne BMW E46 i jego właścicielka, która startuje autem w wyścigach na 1/4 mili! [WIDEO]

BMW E46 1000 HP

Podaj dalej

Jeśli interesujecie się marką BMW i tuningiem, nie możecie nie kojarzyć firmy K64, która oferuje usługi tuningowe. Właściciel jest pasjonatem tych bawarskich samochodów i od lat zajmuje się ich tuningiem. Potrafi naprawdę dużo ,,wycisnąć’’ z silników w tych autach.

To prawdopodobnie najszybsze BMW E46 w Polsce!

Ten egzemplarz BMW był już wielokrotnie modyfikowany, moc cały czas rosła. Obecnie, auto ma już ponad 1000 koni mechanicznych. Jaki silnik jest pod maską tego auta? To jest pancerna 6-cylindrowa, 3-litrowa jednostka z rodziny M50B30. Ma potężną turbosprężarkę z Mitsubishi Lancera, która i tak musiała zostać nieco przekonstruowana.

Auto, ze względu na obecność turbosprężarki musiało otrzymać intercooler. Ma też większy układ dolotowy. Aby dowiedzieć się więcej na temat modyfikacji, warto obejrzeć film. E46 widoczne na filmie to nie tylko jeden z najciekawszych tego typu projektów w Polsce, ale też i w całej Europie.

Dlaczego używane auta sprowadzone z USA są lepsze niż te kupowane w Europie? Wyjaśniamy!

Takich projektów jest coraz więcej

Tego typu aut stale w Polsce przybywa. Scena tuningowa się rozrasta, podobnie jak wyścigi na ¼ mili. To świetna zabawa, niestety jednak nadal niedostępna dla wielu ludzi. Choć trzeba przyznać, że stać nas na coraz mocniejsze samochody. Rosną też oczekiwania co do mocy aut. Chcemy mieć jej coraz więcej.

Fot. YouTube/Kanał: RedTurbo Channel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News