Skoda z przebiegiem ponad 611 000 km! A mówili, że ten silnik tyle nie wytrzyma!

Skoda z przebiegiem ponad 611 000 km! A mówili, że ten silnik tyle nie wytrzyma!

Skoda logo

Podaj dalej

Na jednym z większych portali aukcyjnych w Polsce, naszą uwagę zwróciła Skoda Superb 2. generacji. Samochód został wyprodukowany w 2011 roku. Ma silnik benzynowy o 2.0 TSI i przebieg rzędu 611 500 km. To bardzo dobry wynik jak na jednostkę napędową o niezbyt dobrej opinii.

Ile kosztuje ten egzemplarz? Jak udało się dobić do takiego przebiegu?

Samochód został wystawiony za 31 000 zł. Jak to możliwe, że znana z dużej konsumpcji oleju jednostka 2.0 TSI tak dużo wytrzymała. Właściwie, motor przejechał nieco mniej. Został wymieniony przy przebiegu rzędu 550 000 km. To trochę mniej niż 600 000 km, ale nadal dużo. Przypuszczamy, że silnikowi udało się dobić do tak dużego przebiegu dzięki odpowiedniemu traktowaniu auta przez właściciela. Przypuszczamy, że Skoda była użytkowana głównie w trasie, a wszystkie usterki były naprawiane na czas. Prawdopodobnie, właściciel wymieniał olej nie później niż co 15 000 km.

Jak prezentuje się auto po przejechaniu tak dużego dystansu?

Oglądając zdjęcia trudno doszukać się zużycia świadczącego o takim przebiegu. Ewidentnie widać, że właściciel bardzo dbał o ten samochód. Kierowca wygląda jak nowa, na desce rozdzielczej nie widać śladów zużycia, ale to nie wszystko. Rewelacyjnie wyglądają również fotele. Nie ma na nich żadnych przetarć, rys czy pęknięć. Oczywiście często na zdjęciach nie widać wszystkiego. Jednak wydaje się nam, że ślady zużycia i tak będą w tym przypadku mało istotne.

Dobrze prezentują się również przednie elementy karoserii. Na masce i przednim zderzaku nie widać wyraźnych odprysków. Reflektory nie są zmatowione. Oczywiście wszystko to i tak trzeba zweryfikować na żywo i koniecznie sprawdzić samochód w serwisie. Nigdy nie kupujcie auta w ciemno, nawet jeśli wydaje się, że jest w rewelacyjnym stanie.

Samochód ma całkiem przyzwoite wyposażenie. Zautomatyzowana skrzynia DSG, reflektory bi-ksenonowe, tempomat, nawigacja, automatyczna klimatyzacja 2-strefowa, czujniki zmierzchu, samościemniające się boczne lusterka oraz wiele innych ciekawych gadżetów. Na wzmiankę zasługują też osiągi auta. Moc silnika to 200 KM, maksymalny moment obrotowy to 280 Nm. Dzięki takim parametrom jednostki napędowej, auto osiąga pierwszą setkę w 7,8 s. To bardzo dobry wynik jak na tak duże auto z takim motorem.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News