Silnik Diesla 1.9 TDI w tym śmiesznym aucie ma aż 300 KM!

Silnik Diesla 1.9 TDI w tym śmiesznym aucie ma aż 300 KM!

1.9 TDI

Podaj dalej

Silnik 1.9 TDI był przerabiany już setki razy. Jednak mało kto decydował się na tuning tej jednostki w samochodzie dostawczym. Jak się okazuje, są takie auta. Na filmie, który podlinkowaliśmy można zobaczyć jak przyspiesza taki pojazd.

Co to dokładnie za samochód?

Auto, które możecie zobaczyć na filmie to Volkswagen Caddy. Samochód ma pod maską, oczywiście, legendarną jednostkę wysokoprężną 1.9 TDI. Standardowo w tym modelu silnik ten mógł mieć maksymalnie 90 KM. Jednak w egzemplarzu, który możecie podziwiać na filmie, ma on około 300 KM. To z pewnością jedno z najszybszych małych aut dostawczych w Europie. Do tego to doskonały sleeper. Mało kto może się spodziewać, że tego typu samochód dysponuje tak imponującą mocą i sportowymi osiągami. Sporo właścicieli dużo droższych wozów może się mocno zdziwić. Starcie z Volkswagenem Caddy spod świateł, może zakończyć się sromotną porażką dla osoby chcącej rywalizować z tym egzemplarzem. Trzeba przyznać, że to dość szalony pomysł, ale z drugiej strony bardzo oryginalny.

Tuning takiego auta ma też swoje wady

Niestety, można poprawić osiągi. Można też zmienić zawieszenie oraz hamulce. Jednak przy takich gabarytach paki, ten samochód nigdy nie będzie prowadził się jak rasowe sportowe auto. Niestety, w Volkswagenie Caddy środek ciężkości jest dość wysoko. Przez to samochód może się chwiać na boki podczas pokonywania zakrętów. Szybsze wejście w łuk drogi, w skrajnych przypadkach może skończyć się nawet spektakularnym dachowaniem. Takie projekty są wręcz niebezpieczne.

Fot. Volkswagen

Z drugiej strony, doceniamy pracę jaka została włożoną w zbudowanie tak zwariowanego samochodu. Tego typu projekty nie są ani tanie, anie tym bardziej łatwe. Zwykle w trakcie tuningu wychodzi wiele problemów, które trzeba na bieżąco rozwiązywać. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że w aucie po zakończeniu wszystkich prac wybucha silnik. Niestety, podkręcanie mocy to też spore ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Bawiąc się w konstruowanie takiego samochodu, trzeba mieć co najmniej drugie tyle, aby bez stresu ukończyć projekt. Nie warto też oszczędzać na żadnych częściach. Nawet zakup drobnych części słabej jakości może mieć fatalne konsekwencje. Wszystkie zakupione podzespoły powinny być jak najwyższej jakości.

Fot. Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News