Samochody, które cieszyły się dużą popularnością w Polsce, ale zniknęły z polskich ulic!

Samochody, które cieszyły się dużą popularnością w Polsce, ale zniknęły z polskich ulic!

BWM E36

Podaj dalej

Lata temu były bardzo popularne. Jeździła nimi prawie cała Polska. Dzisiaj spotkanie takiego auta na drodze niemal graniczy z cudem. Wspominamy samochody, które odeszły już na motoryzacyjną emeryturę.

Były popularne z powodu atrakcyjnej ceny

W latach 2000. dużą popularnością na polskim rynku cieszyły się samochody koreańskiej marki Daewoo. Tym, co zadecydowało o tak dużej ilość klientów był fakt, że auta te były bardzo tanie. Do tego produkowano je w Polsce. Największym zainteresowaniem cieszyło się Tico, Matiz, a także Lanos i Nubira. Leganza była nieco droższa, więc nie zyskała tak dużej popularności.

W tamtych czasach, pomimo upadku socjalizmu na drogach nadal jeździło dużo Fiatów 126p oraz Polonezów. Te auta były modyfikowane niemal przez dekady. Ostatnią serię Malucha nazwano Elegantem, a ostatnie sztuki ochrzczono oryginalną nazwą ,,Happy End’’. Dużą popularnością cieszyły się również Polonezy Caro Plus. Model Atu Plus nie był już tak popularny, jednak trochę takich samochodów jeździło.

Jakie inne auta były popularne na polskich drogach?

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Ople. Najbardziej modele Vectra A, Vectra B, a także ostatnia generacja Kadetta oraz Astra A. Dzisiaj takich aut już prawie nie ma. Większość egzemplarzy skończyło na złomie ze względu na korozję. Wiele z nich trafiło na auto kasację z powodu usterek, których naprawa przekraczała kilkukrotnie wartość samochodu. Na ulicach pełno było też Fiatów Cinquecento, Seicento oraz Uno i Punto. Polacy w tamtym okresie równie chętnie wybierali też Fordy. Szczególnie ostatnią generację Escorta oraz Mondeo Mk2.

Popularne auta marek premium

Jeżeli chodzi o marki premium to królowały wtedy takie samochody jak Audi 80 oraz 100. Pomimo wysokiej ceny stosunkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się Mercedesy. Głównie tak zwana ,,beczka’’ W123 oraz ,,baleron’’ W124. Jeżeli chodzi o modele BMW, to najpopularniejsze były Serii 3 E30 oraz E36. Modele klasy średniej wyższej Serii 5 E34 i E39 również miały swoje grono odbiorców. Niestety auta te nie cieszyły się wtedy dobrą opinią. Świetnie się prowadziły, były szybkie i wygodne, ale często wybierali je gangsterzy i drobni przestępcy. Mimo to trudno odmówić im wielu zalet.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News