Samochód z silnikiem V10, o którym zawsze marzyłeś teraz jest do kupienia w Polsce!

Samochód z silnikiem V10, o którym zawsze marzyłeś teraz jest do kupienia w Polsce!

dodge_viper_rt_10

Podaj dalej

Wśród amerykańskich samochodów sportowych jest wiele ciekawych modeli. Jedni lubią Fordy Mustangi, jeszcze inni wybierają Chevroleta Camaro. Bardziej wymagający stawiają na Chevroleta Corvette. Jednak oprócz wymienionych aut jest jeszcze coś mocniejszego. To niekwestionowany król amerykańskich muscle carów, Dodge Viper.

Dzieło przygotowane w trudnych warunkach

Od dawna mówi się, że pierwsza generacja Dodge’a Vipera powstała w amerykańskiej stodole. To tak naprawdę przenośnia, która odzwierciedla dość prymitywne metody przygotowania auta przez koncern Chrysler. Co ciekawe, ta amerykańska firma była w tamtych czasach właścicielem włoskiego Lamborghini. Włoscy inżynierowie pomagali Amerykanom w konstruowaniu silnika do Vipera.

Pod jego maską pracuje 8-litrowy silnik benzynowy V10. Podobno to zmodyfikowana jednostka napędowa z aut ciężarowych. Generuje moc rzędu 408 KM. Maksymalny moment obrotowy tego motoru to 630 Nm. Jak na tamte czasy, takie parametry robiły ogromne wrażenie. Według niepotwierdzonych danych. Samochód rozpędzał się do setki w zaledwie 4,2 s. Jego prędkość maksymalna wynosiła 266 km/h.

dodge_viper
Fot. Dodge

Co warto widzieć na temat wystawionego egzemplarza?

Polską aukcję z samochodem znajdziecie klikając tutaj. Wystawiony Dodge Viper to wersja targa z otwartym dachem. Pochodzi z 1995 roku i ma przejechane zaledwie 17 700 km. Cena, za którą wystawiono samochód to 215 004 zł. Oferowany egzemplarz ma piękny czarny kolor i trójramienne, szare felgi. To wzór najbardziej charakterystyczny dla tego modelu. Z daleka wyglądają trochę jakby były wykonane z plastiku.

Stan samochodu zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu jest wręcz rewelacyjny. Na lakierze nie widać nawet najmniejszych skaz, a fotele i deska rozdzielcza wyglądają jakby dopiero co zostały uszyte przez tapicera. Co ciekawe, auta te składano ręcznie. Samochód ma wiele ciekawych smaczków stylistycznych. Takich jak między innymi masywne wyloty powietrza w przednich błotnikach.

Cechą, która wyróżnia ten samochód jest jeszcze maska zintegrowana właśnie z błotnikami. Otwiera się do przodu, a nie do tyłu jak w autach współczesnych. Dodge Viper nie ma zewnętrznych klamek. Drzwi otwiera się od wewnątrz. Jest jeszcze jedno nietypowe rozwiązanie. Boczne szyby przyczepia się podobnie jak dach. Jeśli chce się je otworzyć, trzeba po prostu je zdemontować.

Fot. Dodge

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News