Rzucił robotę w firmie Bentley, żeby projektować samochody dla Chińczyków. Szok! Niedowierzanie!

Rzucił robotę w firmie Bentley, żeby projektować samochody dla Chińczyków. Szok! Niedowierzanie!

Podaj dalej

Były szef studia projektowego firmy Bentley, Stefan Sielaff odszedł od brytyjskiego producenta samochodów i rozpocznie pracę dla chińskiego Geely. Co ciekawe, pochodzący z Państwa Środka koncern jest właścicielem takich europejskich marek jak Lotus czy Volvo.

Jak długo Stefan Sielaff pracował dla marki Bentley?

Na stanowisko szefa biura projektowego firmy Bentley powołano go w 2015 roku. Jednak 59-latek spędził większość swojej kariery w Grupie VW. Dołączył do niemieckiego koncernu 31 lat temu, czyli w 1990 roku. Na początku pełnił funkcję projektanta wnętrz w Audi. Prawdopodobnie zastąpi innego słynnego projektanta Petera Horbury, który zajmował się w dużej mierze designem aut marki Volvo.

Firma Bentley pozostawia tę sprawę bez komentarza. Potwierdzają oczywiście odejście projektanta, ale nie ujawniają do którego koncernu przeszedł. Jak widać Chińczycy mają wysokie budżety i w dobry sposób to wykorzystują. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na podbicie motoryzacyjnego rynku na całym świecie. Kiedy to będzie? Okaże się już za kilka lat. O ile Unia Europejska skutecznie ich nie zablokuje narzucając nowe normy spalin.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News